sobota, 5 marca 2011

Pomóż zwierzętom

Koalicja dla Zwierząt, porozumienie kilkudziesięciu organizacji pro-zwierzęcych, od ponad dwóch lat przygotowywała projekt nowej ustawy o zwierzętach. Na początku lutego rozpoczęliśmy akcję tzw. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej - zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem nowej ustawy. 100 000 (realnych, nie internetowych) podpisów koniecznych jest do tego, żeby ustawą musiał zająć się Sejm.


28 lutego rozpoczynamy wymaganą procedurę rejestracji w Sejmie tzw. Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zanosząc pierwszy tysiąc zebranych podpisów. Procedura ta będzie trwała od dwóch tygodni do miesiąca. Po zarejestrowaniu Komitetu będą jeszcze tylko trzy miesiące na zebranie reszty podpisów. Ile ich dotychczas dostaliśmy widać na górze.


Aktualnie w Sejmie grupa posłów przygotowuje też projekt nowelizacji ustawy o zwierzętach i chociaż niektóre jego rozwiązania nam się podobają a inne nie, to generalnie uważamy poselski projekt nowelizacji za niewystarczający dla skutecznego poprawienia losu zwierząt domowych i gospodarskich w Polsce. Nasz projekt jest o wiele szerszy i uważamy, że jest tak ważny, że zdecydowaliśmy się na trudną drogę zdobywania dla niego masowego społecznego poparcia. Potrzebujemy Waszej pomocy - pomocy wszystkich 100 000 miłośników zwierząt...

Jeśli chcecie pomóc nowej ustawie o zwierzętach, to wydrukujcie umieszczony na stronie formularz, wypełnijcie starannie wszystkie wymagane pola i dajcie do podpisania znajomym.

Wejdź na stronę http://www.koalicja.org.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz