piątek, 7 czerwca 2013

Nie będzie matury z religii!

Jak doniosły media, MEN ogłosiło oficjalnie, że nie będzie matury z religii, co nieco zaskoczyło przedstawiciela episkopatu i nas także (pozytywnie). Co ciekawe, przeciwnikiem takiego rozwiązania okazał się były minister w rządzie PO i nieoficjalny przywódca konserwatywnej frakcji w tej partii- Jarosław Gowin, który nazwał katechizację "formacją duchową".

Czyżby były to pierwsze oznaki otrzeźwienia ze strony Platformy?
Niestety, chyba jednak nie. Po prostu jest to raczej typowa zagrywka, która stosowana była przez to ugrupowanie już wcześniej, polegająca na dogadzaniu obu frakcjom. Po ostatnich klerykalnych posunięciach rządu, teraz przyszedł czas na uspokojenie grupy liberalnej, stanowiącej zdecydowaną większość wyborców tego ugrupowania.
Czy liberalni wyborcy PO znów dadzą się uspokoić i nabrać? Czas pokaże...

Z RELIGII BYŁA SZOSTKA W GŁOWIE POZOSTAŁA "PÓSTKA" http://fakty.interia.pl/raport-matura-2013/aktualnosci/news-nie-bedzie-matury-z-religii,nId,978920   Memoriał Tadeusza Kościuszki 1815 r. 
!!! „Kościół Powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród” !!!
nk.pl


Memoriał Tadeusza Kościuszki 1815 r. „Kościół Powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz