środa, 21 sierpnia 2013

Zatrzymania po bójce na plaży w Gdyni

Wczoraj w godzinach popołudniowych na plaży przy bulwarze nadmorskim w Gdyni doszło do bójki między dwiema grupami mężczyzn. Policjanci widząc to na monitoringu natychmiast pojechali na miejsce. Kilkanaście osób przewieziono do komendy a kilku osobom udzielono pomocy medycznej. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z ranami ciętymi. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który obecnie jest przeglądany i ustalane są dane personalne pozostałych osób biorących udział w tej bójce.

18 sierpnia br. na terenie Gdyni trwała akcja zabezpieczenia meczu pomiędzy Arką Gdynia a Ruchem Chorzów. Już od rana w okolicach stadionu jak i w całym mieście stacjonowało blisko 400 policjantów, którzy reagowali na każde naruszenie prawa.

Około godz. 9.30 dyżurny KMP w Gdyni odebrał zgłoszenie o nieporozumieniu dot. użytkowania 5 leżaków przez w/w kibiców. Na miejsce zostali skierowania policjanci, którzy wyjaśnili sprawę a kibice zwrócili leżaki w miejsce ich składowania. Następna interwencja około godz. 11.05 dotyczyła wystrzałów petard hukowych na plaży. Na miejsce skierowani zostali policjanci operacyjni, którzy z uwagi na dużą ilość osób przebywających w tym rejonie (około 2 tys. osób) nie byli w stanie zlokalizować źródła pochodzenia wystrzału. Podobna interwencja powtórzyła się około godz. 14.00.

Około godziny 15.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni od obsługi monitoringu miejskiego otrzymał informację o zakłóceniu porządku na plaży miejskiej. Kamery monitoringu zarejestrowały bijatykę dwóch grup mężczyzn, obie strony czynnie brały udział w bójce. Na miejsce natychmiast zostało skierowanych 150 policjantów. Były tam również karetki Pogotowia Ratunkowego, które udzielały pomocy medycznej pięciu osobom, w tym 2 obywatelom Meksyku i 3 obywatelom Polski.
Kilkanaście osób zostało przewiezionych do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, zarówno tych, które brały udział w bójce jak i świadków. Na podstawie ich relacji i na podstawie zapisu z monitoringu zostały zatrzymane dwie osoby -- młodzi mężczyźni z południa Polski. Natomiast Konsul Honorowy Meksyku poręczył za doprowadzonych obywateli swojego kraju i zapewnił ich pełen udział w czynnościach procesowych realizowanych przez Policję.
Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia oraz dane personalne wszystkich uczestników bójki.

W związku z doniesieniami medialnymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podjął decyzję o tym, by funkcjonariusze z wydziału kontroli sprawdzili czas reakcji policjantów, którzy przeprowadzali interwencję.

Apelujemy do naocznych świadków zdarzenia o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni przy ul. Portowej 15 osobiście, lub telefonicznie pod nr telefonu 58-66-21-222, lub 997. Prosimy także o pomoc związaną z nadesłaniem prywatnych filmów dokumentujących zachowanie osób biorących udział w zdarzeniu na adres:

rzecznikgdynia@pomorska.policja.gov.pl .

Wszystkie informacje przekazane od osób postronnych zostaną wykorzystane na potrzeby gromadzenia materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu. Zapewniamy ochronę danych osobowych wszystkich świadków.


1 komentarz: