środa, 6 listopada 2013

Polska prawica woli lefebrystów niż Franciszka

Przyjęcie z powrotem na łono oficjalnego Kościoła ultrakatolików z Bractwa Św. Piusa X praktycznie nie jest już możliwe, szczególnie po frontalnym ataku/krytyce obecnego papieża dokonanej przez przełożonego lefebrystów bp Bernarda Fellaya podczas kazania wygłoszonego podczas mszy w Kansas City, która została odprawiona 12 października tego roku. Biskup oskarżył w nim Franciszka o modernizm, sprzeczności w wypowiedziach i poglądach, dążenie do upadku Kościoła, a nawet "niekatolickość". Była to istna połajanka i miało się wrażenie, że to Fellay jest tutaj prawdziwą głową KRK, gdyż to on groził paluszkiem...

Fellay- nowy guru polskich katolików?
darkmoon.me
Tymczasem o powyższym wydarzeniu poinformował jeden z prawicowo-katolickich portali i... posypała się lawina wypowiedzi, które były bardziej radykalne niż te pochodzące od Natanka...

Poniższe komentarze pochodzą z portalu "W Polityce.pl" i jak można w nich wyczytać, komentatorzy wcale nie stają po stronie swojego religijnego zwierzchnika, tylko przyznają rację schizmatyckiemu, według obecnego nauczania kościelnego, bractwu lefebrystów (FSSPX). Swoją drogą, jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia, żeby "prawowierni" katolicy dopuszczali się takiej krytyki głowy własnego Kościoła, co było raczej domeną środowisk antyklerykalnych i lewicowo-liberalnych.
Istny ultrakatolicki antklerykalizm narodził się na naszych oczach...

Oto niektóre wpisy "prawdziwych katolików" (ciekawe, czy ich nie wykasują?):

OdpowiedzZgłoś nadużycie
wlasnie mianowal lewaka i masona na sekretaza stanu Stolicy Apostolskiej. ostatnim papiezem byl JPII poczytajcie o komecie wszechczasow o ktorej dziwnie cicho i przepowiedni Daniela. jazda sie dopiero zaczyna ;)
Pokaż 1 odpowiedź
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Pora się wypisać z tego Kościoła i przejść do rozsądniejszej opcji.
Pokaż 3 odpowiedzi
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Ten papież to bardzo niebezpieczny człowiek. Podważanie doktryny Kościoła realizuje nie wprost, ale okrężnie. Wierni są powoli przyzwyczajani do zmian, które z czasem uczynią z Kościoła katolickiego jakąś odmianę protestantyzmu. Zapewnił sobie poparcie lewaków na całym świecie (poprzez np. słynne "kim jestem, żeby sądzić" czy krytykę duchownych), którzy poprzez media kształtują opinię.
Pokaż 2 odpowiedzi
OdpowiedzZgłoś nadużycie
"Podkreślił, że jego grupa uważa się jak najbardziej za katolików, ale nie ma zamiaru narażać z tego powodu swoich skarbów na zatracenie." - jakich skarbów? Nie znam się na lefebrystach i guzik mnie oni obchodzą, ale ten Papież faktycznie jest inny niż jego zapewne zacni poprzednicy. To Papież Odnowiciel, moim skromnym zdaniem, odnowiciel wiary w Boga, a nie w skarby. Wierni w skarby są niezadowoleni? Współczuję.
Pokaż 1 odpowiedź
OdpowiedzZgłoś nadużycie
http://breviarium.blogspot.com/2013/10/list-otwarty-do-papieza-franciszka.html
Pokaż 2 odpowiedzi
 października, 16:34
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Czy to nie o jeden krok"za duzo? http://www.bibula.com/?p=70109
Pokaż 1 odpowiedź
OdpowiedzZgłoś nadużycie
czy to mówił do naszych biskupów pewno posłuch byłby duży
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Można odnieść wrażenie że wypowiedzi Franciszka współgrają z histeryczną nagonką na KK rozpętaną przez tych co zawsze od stuleci czyli masonerią z tym że w obecnych czasach masoneria ma olbrzymie możliwości medialne w porównaniu z tymi sprzed wieków. W pewnych przepowiedniach obecny papież to antypapież. Pożyjemy zobaczymy
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Szczerze powiem, nie chce papieza ktory jezdzi zdezolowanym autem, a najlepiej czuje sie w worku siemieznym. On by mi zbytnio przypominal mojego gospodarza do ktorego jezdze na "wczasy pod grusza", a ktorego jego wlasne dzieci powazaja tak, jak ja myszy w naszej piwnicy powazam.
Pokaż 1 odpowiedź
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Po owocach ich poznacie je. Boję sie tych owoców i tej wiedzy - ale zobaczymy...
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Papiez jest zbyt nowoczesny.. Bractwo ma racje niestety..
Pokaż 1 odpowiedź
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Dla modernistów historia Kościoła zaczyna się na SW II. Wcześniej było wg nich mroczne średniowiecze. W ten sposób na własne życzenie amputowaliśmy sobie ponad 95% historii Kościoła.
OdpowiedzZgłoś nadużycie
Niestety bractwo ma rację.Franciszek zajmuje sie sprawami ziemskimi zamiast Bożymi.Nie powiem nic złego na papieza ale jakoś nie mam sympatii do tego człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz