piątek, 9 maja 2014

Zobacz Ziemię na żywo z kosmosu


Oto ciekawa informacja dla wszystkich, którym znudziło się już oglądanie odtwarzanych filmów przedstawiających Ziemię widzianą z orbity....NASA przeprowadza właśnie ciekawy eksperyment polegający na umieszczeniu na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej kilku kamer nagrywających obraz w rozdzielczości HD, który jest następnie przesyłany bezpośrednio na Ziemię, a zarejestrowane za ich pomocą widoki można podziwiać na żywo na specjalnym streamie. Ujęcia z poszczególnych urządzeń zmieniają się automatycznie, dzięki czemu możemy podziwiać naszą planetę z różnych ujęć. Cały eksperyment ma wykazać odporność sprzętu wystawionego na długotrwałe działanie ekstremalnych warunków.


UWAGA!
Jeżeli akurat stacja kosmiczna znajdzie się po ciemnej stronie naszej planety, to niestety zobaczymy tylko czarny ekran i nie oznacza to wcale żadenego defektu sprzętu jak mogliby sobie niektórzy pomyśleć. Natomiast szary kolor ekranu oznacza, że kamery są wyłączone.

Takiego widoku niestety nie zobaczymy...

Live streaming video by Ustream
Instrukcja jak dodać obraz jako wygaszacz ekranu-http://david.steadson.com/2014/05/07/live-stream-the-world-as-your-screensaver/

2 komentarze: