środa, 12 października 2016

Masońskie symbole w kosmosie

W związku z ostatnio dużym zainteresowaniem tematyką kosmiczną związaną z pierwszym w historii naszej cywilizacji lądowaniem ziemskiego pojazdu kosmicznego na komecie, proponujemy zapoznać się z poniższym tekstem, który jednoznacznie wytropił elementy masońskie we wszechświecie.
Tego nawet Natanek by nie wymyślił... (;-))


Świat jest źródłem niewyczerpanych inspiracji, w tym również wolnomularskich. Wystarczy rozejrzeć się uważnie wokół siebie. Warto też spojrzeć wysoko w górę, widok może nas zaskoczyć… Bo tam dostrzec można… Ramię Węgielnicy (zwane również Ramieniem Łabędzia lub Ramieniem Zewnętrznym), będące jednym z większych ramion spiralnych Drogi Mlecznej. Ramię Węgielnicy jest jednym z czterech głównych ramion naszej Galaktyki. Nazwy ramienia odnoszą się do konstelacji Węgielnicy (łac. Norma) i Łabędzia, w których ramię to jest obserwowane.

Ramiona spiralne Drogi Mlecznej. Ramię Węgielnicy zaznaczono na fioletowo
pl.wikipedia.org (i poniższy)

Gwiazdozbiór Węgielnicy
Węgielnica (łac. Norma) to gwiazdozbiór nieba południowego, jeden z kilkunastu jakie w latach 1752-1763 wprowadził francuski astronom, kartograf i duchowny, badacz nieba południowego Nicolas Louis de Lacaille, jako jeden z grupy gwiazdozbiorów „mierniczych” (obok Kompasu i Trójkąta Południowego). Pierwotna nazwa to Węgielnica z Poziomicą – (Norma et Regula). Wyobraża jedno z podstawowych narzędzi ciesielskich służące do wyznaczania kąta prostego lub kwadrant używany przez nawigatorów. Najbardziej wyróżnia się w Węgielnicy układ trzech słabych gwiazd, tworzących kąt prosty.

Gwiazdozbiory sąsiadujące: Cyrkiel, Trójkąt Południowy ,Ołtarz, Skorpin, Wilk
Źródła inspiracji: facebook.com/ wikipedia

Oczywiście to wcale nie wszystko. Już od pewnego czasu krąży po ziemskiej orbicie polski satelita, któremu nadano nazwę Heweliusz. Nomen omen postać ta jest patronem gdańskiego trójkąta wolnomularskiego...Zastanawia nas bardzo, czy po takich sensacyjnych wręcz informacjach, polscy ultrakatolicy i inni antymasońscy fundamentaliści/spiskomani będą w ogóle chcieli jeszcze spoglądać w niebo, nie mówiąc już o badaniu przestrzeni kosmicznej?
Przecież tam wszędzie "same masony są"...

                               😉

Na zakończenie naszej zabawy, polecamy ciekawy artykuł o prawdziwych wolnomularzach-astronautach/kosmonautach:
https://www.facebook.com/MasoneriaUrokliwa/posts/258929720954582

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz