poniedziałek, 23 lutego 2015

Jan Hartman napisał list do papieża

Po ostatnich zmianach na Stolicy Piotrowej nową modą, także wśród osób o lewicowych poglądach, stało się wysyłanie listów do obecnej głowy Kościoła rzymskokatolickiego. Jan Hartman, o którym głośno było niedawno w związku z jego wypowiedziami na temat związków kazirodczych, które wywołały falę zgorszenia i krytyki w środowiskach nie tylko ultrakatolickich, postanowił napisać list do samego papieża Franciszka. Naszym skromnym zdaniem, po "watykańskich" doświadczeniach w sprawie Lemańskiego, raczej nie należy spodziewać się odpowiedzi ani jakiejkolwiek interwencji w sprawie toruńskiego Imperium lub żadnej innej. Oczywiście jednoznacznie należy stwierdzić, że poniższy list  nie jest  absolutnie naszym kolejnym żartem primaaprilisowym, tylko czystą prawdą...

Do Jego Świątobliwości
Papieża Franciszka
Przez Jego Eminencję
Nuncjusza Apostolskiego w Polsce
Abp. Celestino Migliore
Nuncjatura Apostolska
Warszawa

Do wiadomości:
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski
via Kancelaria Prezydenta RP
Warszawa

Wasza Świątobliwość,
piszę do Waszej Świątobliwości pod wrażeniem dwóch informacji prasowych dotyczących relacji Rzeczpospolita Polska – Kościół Rzymskokatolicki.
  • Pierwsza informacja (z 12.02.15) dotyczy sprzeciwu Kościoła katolickiego w Polsce wobec ratyfikowania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, a w szczególności bp. Ignacego Deca wzywającego publicznie Prezydenta do niepodpisywania konwencji z racji wyzwanej przez niego wiary katolickiej.
  • Druga informacja (z 12.02.14) dotyczy o. Jerzego Galińskiego CRS, który opuścił zakon Redemptorystów w proteście przeciwko działalności publicznej o. Tadeusza Rydzyka CRS.
Czytaj wszystko>>

Tytułem podsumowania..
A czy TY napisałeś już list do Ojca Świętego???
(;-))
 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz