czwartek, 9 lipca 2015

Seksualna schizma w Kościele?

"Schizma – formalny rozdział między wyznawcami jednej religii, ideologii lub grupy kultowej."

Zbliża się nieuchronnie październikowy synod mający zająć się takimi drażliwymi dla KRK tematami jak sprawa statusu rozwodników i homoseksualistów w Kościele. Zapowiada się mocne spięcie pomiędzy biskupami liberalnymi z Niemiec- dążącymi do dużego otwarcia się na powyższe grupy, a ultrakonserwatywnymi i zapatrzonymi w Radyjko oraz uznającymi niepodważalność tzw. nauczania Santo Subito hierarchami z Polski. Kto wygra to starcie? Dowiemy się jesienią, gdyż to właśnie po synodzie okaże się jakim naprawdę poglądom sprzyja obecny papież, ponieważ to ostatecznie od jego decyzji będzie zależał kierunek, w którym będzie podążała ta instytucja przez następne lata.
O tym właśnie m.in. mówi polecany przez nas poniższy artykuł.
Seksualna schizma Kościoła...

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/seksualna-schizma-ko%c5%9bcio%c5%82a/ar-AAcBk72?ocid=ASUDHP

P.S.
Naszym skromnym zdaniem praktycznie znów nic się niestety nie zmieni (może otworzą jakąś furtkę", z której realnie niewiele będzie wynikało?) ze względu na strach przed ewentualną schizmą duchownych o bardzo konserwatywnych poglądach i niemałej liczbie wiernych mogących do nich dołączyć, na co papiestwo nie może sobie pozwolić. Jeżeli stanie się jednak inaczej to obiecujemy, że na naszym portalu wyrośnie kaktus... (;-)

3 komentarze:

 1. Pójdę w stronę nowości i rozwoju:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie będzie czegoś takiego jak seksualna schizma;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli po październikowym synodzie papież nie wprowadzi żadnych zmian, to z pewnością jej nie będzie, jeżeli zaś coś znowelizuje, to na pewno będzie się działo- szczególnie w Kraju nad Wisłą...

   Usuń