środa, 12 października 2016

5 lecie Loży Gaja Aeterna


20 listopada 2010 r., dokładnie o godz. 16.00 zostały zapalone światła loży Gaja Aeterna. Nasze 5-te urodziny to wspaniała okazja do pierwszych podsumowań, refleksji i wspomnień.
I choć w wolnomularstwie 5 lat to wcale nie tak mało ☺, mamy świadomość, że jesteśmy ciągle jeszcze w procesie kształtowania własnej tożsamości lożowej. Jednak już dziś widać, że skład osobowy naszej loży a przez to poruszane tematy i sposób podejścia do nich a także niespotykanie serdeczna atmosfera wśród nas, to wartości, z których jesteśmy naprawdę dumne i którymi możemy się nieprzyzwoicie chwalić.
Zapraszamy do przyjrzenia się tym 5-ciu latom naszego istnienia w krótkim filmiku okolicznościowym, przygotowanym przez jedną z naszych Sióstr.
Wszystkiego Najlepszego Siostry!
"Drzwi otwórzmy szeroko, choć próg mamy wysoko
By wstąpić do Loży, w Jej szeregi, Siostry,
Trzeba nas zachwycić, oto sposób prosty,
Dobór kandydatek jest niezwykle ostry 
Emotikon wink

Łączymy Świątynię Masońskiej Tradycji
My Światłe Kobiety, Wolne Obyczajnie,
W Łańcuchu Jedności, Wzajemnej Miłości
Rośniemy wciąż w Siłę, dzięki swej Mądrości."


Poezyja okolicznościowa
z okazji jubileuszu 5-lecia
Sz...L... Gaja Aeterna No 437 na Wsch... Warszawy
Wielka Żeńska Loża Francji
przez zaprzyjaźnionego Profana o imieniu Vlad popełniona
ku radości S...S... z życzeniami serdecznemi gołębiem przesłana


Choć 5-lecie loży Gaja Aeterna wypadało 20 listopada 2015 r. ze względu na grafik naszych spotkań, to wczoraj świętowałyśmy tę rocznicę.
Cóż można napisać? Było wzruszająco, bardzo ciepło, sympatycznie, momentami wesoło. Mówiłyśmy o początkach, o tożsamości loży o zabawnych sytuacjach związanych z jej historią, wspominałyśmy najważniejsze chwile. Goście dopisali jak zwykle, czym sprawili nam niezwykłą radość, szczególnie, że część tych wspomnień jest wspólna a niektóre Siostry i niektórzy Bracia z innych obediencji od początku naszej drogi zawsze byli obok.
Otrzymałyśmy niezwykły prezent of Loży Galileusz na Wschodzie Bydgoszczy – wspaniały, masoński świecznik z naszym medalem lożowym. Loża Prometea, nawiązując do nzwy naszej Loży wręczyła nam szklaną kulę ziemską z pamiątkowym napisem.  /ZOBACZ GALERIĘ/
Agapa również była imponująca, bo potrawami i ich wymyślnymi nazwami nawiązywała wprost do darów Ziemi a dodatkowo okraszona została specjalnie na tę okazję napisaną poezją masońską, aforyzmami i licznymi toastami, z których najbardziej przypadł zgromadzonym do gustu toast pod intrygującą nazwą „bisou, bisou”. Fantastyczny nastrój sprawił, że świętowanie przeciągnęło się do późnej nocy 

Źródła:
https://www.facebook.com/GajaAeterna/posts/1011976098868698
https://www.facebook.com/GajaAeterna/posts/1015603661839275

1 komentarz: