czwartek, 21 stycznia 2016

Kaczka, która Cię nie śledzi w internecie

Kilkanaście dni temu w źródłach ruchu sieciowego naszego portalu, pojawiło się wyświetlenie pochodzące, na pierwszy rzut oka, z tajemniczej witryny, w której tytule pojawiają się ( o zgrozo!) dwie kaczki i musimy przyznać, że najzwyczajniej nas zamurowało. Czyżby to jakieś działania jedynie słusznej i wiadomej organizacji "panującej", której nazwy nie będziemy tutaj wymieniać, aby nie wpaść czasem w tarapaty. Czyżbyśmy im czymś podpadli i nas najzwyczajniej namierzyli??? (;-) 

Źródła ruchu sieciowego

WpisLiczba wyświetleń
2
1


Jak się na szczęście okazało, owa kaczka, to nowa wyszukiwarka rodem zza oceanu, która podobno nie śledzi osób z niej korzystających w sieci:

DuckDuckGo − wyszukiwarka internetowa z siedzibą w Valley Forge w stanie Pensylwania. Wyszukiwarka oprócz tradycyjnych źródeł danych wykorzystuje serwisy tworzone przez użytkowników Internetu (takie jak Wikipedia) w celu poprawy wyników. Twórcy wyszukiwarki podkreślają dbanie o ochronę prywatności użytkowników i twierdzą, że nie gromadzą żadnych danych o nich[1]. Wyszukiwarka jest zbudowana w oparciu o otwarte oprogramowanie (m.in. perlFreeBSDPostgreSQLnginxMemcached)[1].
DuckDuckGo Logo.svg

"DuckDuckGo Logo" by Source. Licensed under Fair use via Wikipedia.

Jeżeli o nas chodzi, to jeszcze nie wiemy, czy będziemy z niej korzystać, gdyż do dnia dzisiejszego jakoś nie możemy się przełamać ze względu na jej nazwę oraz wizerunek.  W końcu kaczka i do tego w muszce (!), która nie ma zamiaru śledzić nikogo w internecie, to jakoś zupełnie nie pasuje do dzisiejszej sytuacji... (;-) 
Poradnik unikania inwigilacji:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/7820278/jak-unikac-inwigilacji.html

1 komentarz:

  1. E no, jak można nie znać kaczki? Każdy zainteresowany prywatnością w Internecie oraz nie wspieraniem monopoli już od dawna z tego korzysta... Używam od paru lat i bardzo sobie chwalę. Poza tym, że nie śledzi, to bardzo łatwo pozwala z jednego miejsca korzystać z wielu różnych wyszukiwarek, np. wyszukiwać w Wikipedii, w Youtube itd...

    OdpowiedzUsuń