wtorek, 19 stycznia 2016

Meczet otwarty dla kotów

Imam Mustafa Efe z tureckiego miasta Stambuł w związku z niskimi temperaturami postanowił otworzyć drzwi meczetu dla bezdomnych kotów, które przechadzają się po jego wnętrzu, także w czasie modłów, co jednak najciekawsze, wcale nie wywołując oburzenia...

Kot wchodzący na muzułmańską ambonę, która jest legowiskiem młodych. Z księdzem takie bluźniercze numery źle by się dla nich skończyły... (;-)A teraz wyobraźcie sobie coś takiego w polskim kościele np. na ambonie lub w pobliżu lub nawet na ołtarzu, albo w konfesjonale, przecież ich nikt nie upilnuje, a taki zwierz wskakuje wszędzie, nie pytając nikogo o pozwoleństwo...
Ludziska stojący w kolejce do spowiedzi nagle widzą i słyszą, że w tym sakramentalnym przybytku zamiast ich ukochanego plebana, buszują bezdomne kociska lub psiska i jak się tu można po bożemu wyspowiadać? Przecież "to coś" może ugryźć i mieć wściekliznę bo jest niebadane i do tego istnieje duże prawdopodobieństwo zapchlenia całego budynku razem z wiernymi, którzy zamiast nakazanych modlitw zaczną się nagle drapać po całym ciele? No i ksiądz przechadzający się podczas obrzędów mógłby się nagle przewrócić o takie wałęsające się pod nogami zwierzaki, wywołując nieodpowiednie dla tego miejsca reakcje wiernych. Nie mówiąc już o wysokim prawdopodobieństwie sprofanowania komunikantów przez nie robiące sobie absolutnie nic ze wszelkiej świętości i polskiej wiary ojców kociaki... (;-)


Kot w kościele –  zawsze bardziej interesujący niż kazanie księdza
Raczej w meczecie...

P.S.
Autorzy filmów jakoś nie wyjaśnili innego palącego problemu dotyczącego tej sytuacji, a mianowicie, gdzie owe bezdomne koty załatwiają swoje naturalne potrzeby fizjologiczne? Bo chyba nie w tym świętym przybytku zwanym meczetem???


Tymczasem na polskim katolickim podwórku, jeden z bardzo znanych kapłanów przeczuwając trendy, zadał bardzo ważne pytanie natury teologicznej, kiedy będą koty i psy chrzcili? 
Zobacz jeśli wątpisz: https://youtu.be/avwyDKlgXL4?t=5m42s

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz