piątek, 29 stycznia 2016

Sejmowa mównica zmienia się w ambonę?

Podczas sejmowej debaty na temat zaprzestania finansowania religii z budżetu państwa, zaiste stał się istny cud i mogliśmy wysłuchać kilku płomiennych kazań w duchu znanego kaznodziei z Grzechyni. (;-)
Naszym skromnym zdaniem będzie ich niestety coraz więcej...

W Sejmie debata o "Świeckiej szkole". Nagle poseł PiS: "Swąd Szatana roznosi się po tej izbie"


O ocenę postanowiliśmy zapytać nie kogo innego, jak "naszego" eksperta od zjawisk paranormalnych, rodem z pewnej australijskiej wyspy...

diabel-tasmasnkiPosłowie PIS mówią o religii, o Bogu, ale konkretnie o której religii i którym Bogu? Dogmaty wielu religii się wzajemnie wykluczają - jak więc można jednoznacznie ocenić nieokreśloną bliżej religię jako dobrą czy korzystną?
"Religia jest takim samym przedmiotem jak każdy inny przedmiot" - no proszę ale gender już nie jest dziedziną naukową. Religia to kwestia wiary i tym się różni od innych dziedzin naukowych. W nauce zakwestionowanie jakiejś tezy - otwiera pole do dyskusji, przytaczania argumentów, dowodów. W przypadku religii kwestionujący staje się heretykiem.

Z ostatniej chwili...
Jak dowiedzieli się nasi korespondenci, jednak nie będzie dwudziestomilionowej ofiary pieniężnej dla szkoły Jego Magnificencji Przewielebnego i Czcigodnego Ojca DyRektora Założyciela.
Ciekawi nas tylko, czy wobec tak zupełnie niespodziewanego i nagłego zwrotu akcji, Imperium będzie kontratakować???


Alleluja i do tyłu! (;-)

2 komentarze:

  1. Mównica jak ambona, a sejm staje się cyrkiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. I pomyśleć że żonę L.Kaczyńskiego Rydzyk wyzwał od czarownic.

    OdpowiedzUsuń