poniedziałek, 22 lutego 2016

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki w Polsce

Jak powszechnie wiadomo, Polska jest krainą, w której wyznania protestanckie zupełnie "nie chwytają dusz" mieszkańców naszego państwa , natomiast jest to taki kraj- dla różnej maści wyznań katolickich- , jak się okazuje, istny raj... (:-)

ZEKK (Diecezja Polska) jest kościołem wywodzącym się z Wolnego Kościoła Reformowanego, który postanowił przyłączyć się do większej wspólnoty międzynarodowej zachowującej sukcesję apostolska i stąd zmienił swoją nazwę na Zjednoczony Kościół Chrześcijański, a obecnie występuje pod nazwą taką, jaką posiada niezależny Kościół, którego polska grupa religijna stanowi krajową diecezję.
ZEKK to już druga w naszym kraju, po Reformowanym Kościele Katolickim, wspólnota (staro)katolicka należącą do nurtu liberalnego, czyli takiego, w którym wszyscy ludzie są mile widziani i w żaden sposób nie dyskryminowani- charakteryzująca się m.in. dopuszczeniem kobiet i osób LGBT do wszystkich funkcji kościelnych.  Polskim zwierzchnikiem powyższej wspólnoty jest J.E. biskup Szymon Niemiec.

Film promocyjny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz