sobota, 26 marca 2016

Będzie fala prawicowych apostazji w Polsce?

Jak co roku w Wielki Czwartek- Papież Franciszek dokonuje symbolicznego obrzędu obmycia nóg. Tym razem wszystko odbyło się w ośrodku dla uchodźców, gdyż to właśnie im Franciszek obmył i pocałował stopy. Wśród imigrantów było 4 katolików, 3 koptów, 3 muzułmanów i 1 hinduista. Po raz pierwszy do tej uroczystości dopuszczono kobietę.
Jak się można było domyślić, taki skład uczestników bardzo oburzył polskich ultrakatolików, którzy w bardzo ostrych słowach zbesztali samego papieża, nazywając go (cytujemy ich słowa) m.in.: szkodnikiem, antychrystem, masonem, żydem, zdrajcą, lewakiem, panem Bergoglio, antypapieżem, człowiekiem co postradał zmysły/zgłupiał, multi-Papą, szarlatanem z NWO, imamem Franciszkiem, bolszewikiem, itp.
Część komentatorów znów napisała o zbliżającej się schizmie. Niektórzy zapowiedzieli nawet odejście z Kościoła, a ponieważ duża część polskich katolików- szczególnie tych bardziej praktykujących, ma bardzo fundamentalistyczno-ultraprawicowe poglądy, należy się spodziewać jeszcze większych spadków frekwencji na mszach, a może nawet całej fali wystąpień z Kościoła?

Oto cała litania, pełnych katolickiej miłości, komentarzy:
http://wpolityce.pl/forum/kosciol/24-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-kosciol/tematy/279103-wielki-czwartek-papiez-franciszek-obmyl-stopy-min-muzulmanskim-uchodzcom-i-kobietom-jestesmy-bracmi-i-chcemy-zyc-w-pokoju-komentarze-publikacji

Tak czy inaczej, takiej ilości (prawicowo-katolickiego) agresywnego antyklerykalizmu (w Kraju nad Wisłą), jak do niedawna mawiali katofundamentaliści na osoby krytykujące papieża, nikt by się nie spodziewał...

Tyle, że w PL ksiądz półbogiem jest i basta... :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz