poniedziałek, 21 marca 2016

Niedziela Palmowa u polskich liberalnych katolików

W Polsce istnieją już dwie wspólnoty, które możemy zaliczyć do nurtu liberalno (staro)katolickiego- Reformowany Kościół Katolicki oraz Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki- Diecezja Polska.

W Apokalipsie Św. Jana znajdziecie informację, dlaczego jednym ze znaków chrześcijanina lub chrześcijanki jest liść palmowy. Liście takie wręczają prezbiterzy członkom i członkiniom Wspólnot Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce na początku Liturgii Eucharystii w Niedziele Palmową, którą rozpoczynamy Święty i Wielki Tydzień - święty czas gdy przeżywamy razem z Jezusem ostatni tydzień Jego ziemskiego życia oraz oglądamy blask zmartwychwstania.
Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.
I głosem donośnym tak wołają:
«Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie
i u Baranka». (Apokalipsa Św. Jana 7. 9-10)

Wieczorna Liturgia Eucharystii w Niedzielę Palmową u reformowanych katolików w Poznaniu.Niedziela Palmowa mi przypomina, że niektórzy ludzie czasami zmieniają zdanie kierując się kategoriami zysku i wygody. Są też tacy, którzy są wierni. Można ich poznać po tym, że jeżdżą na pożyczonym ośle.
Dziwny był i jest ten świat.
Prezbiter Bartek
Wspólnota Reformowanych Katolików w Warszawie.Adres: Święty Wojciech 25/7, Poznań
Telefon:793 111 295

Budynek, w którym znajduje się kaplica RKK w Poznaniu.Msza święta Niedzieli Palmowej w ZEKK-DP pod przewodnictwem J.E.bp Szymona Niemca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz