środa, 13 kwietnia 2016

Abp Paetz odprawi mszę z okazji chrztu Polski?

Zaiste zapowiada się wydarzenie, które swym blaskiem zapewne przyćmi zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży... (;-)

Wszystkie znaki na katolickiej ziemii i niebie wskazują, że poznański arcybiskup senior Juliusz Paetz oskarżany o molestowanie kleryków, weźmie udział i najpewniej odprawi mszę z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Tak przynajmniej zdają się potwierdzać czynniki kościelne, które twierdzą też, że wszystkim należy się wybaczenie i takie są przepisy kościelne...
Trzeba przyznać, że jest to ogromne wyróżnienie dla tej kontrowersyjnej postaci i sami jesteśmi bardzo ciekawi, jak licznie wybierający się na to wydarzenie nasi politycy i inne ważne persony, będą się ustawiać w kolejce, aby nabożnie przyjąć sakrament komunii z rąk wyżej wymienionego arcybiskupa?
W końcu można iść na całość i w ramach nagrody za całokształt działalności, należało by też dopuścić Jego Ekscelencję do aktywnego udziału w któreś z mszy na ŚDM?

Materiały filmowye:
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/uroczysta-msza-z-okazji-rocznicy-chrztu-polski-z-udzialem-abp-paetza,635089.htmlZaiste święte to słowa...
Z ostatniej chwili...
Watykan nie życzy sobie obecności Jego Ekscelencji arcybiskupa na obchodach chrztu Polski. Czy sam zainteresowany się podporządkuje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz