sobota, 13 sierpnia 2016

Mistrzostwa Polski księży

Przepełnieni duchem sportowo-olimpijskim i rozżaleni faktem braku udziału reprezentacji Watykanu lub chociaż drużyny księży, oczywiście głównie z Polski, na olimpiadzie w Brazylii jak i na wcześniejszych zawodach pokazujemy, że w Kraju nad Wisłą stan kapłański jest istną niewykorzystaną potęgą sportową, która rozgrywa krajowe, i nie tylko, zawody sportowe w najróżniejszych dyscyplinach...W Częstochowie, 13 i 14 lutego, miały miejsce XI Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej. Złoty medal zdobyła drużyna z diecezji tarnowskiej, srebrny z diecezji zamojsko-lubaczowskiej a brązowy z archidiecezji częstochowskiej.

Po trzech dniach rozgrywek najwięcej medali, dyplomów i pucharów wywalczyło dwóch zawodników: ks. Tomasz Flis, wikariusz z Zaklikowa oraz ks. Piotr Zwoliński, wikariusz z Gorzyc. Pierwszego dnia w turnieju drużynowym wywalczyli oni, już po raz kolejny w historii rozgrywek, tytuł mistrzowski. Drugiego dnia stanęli wraz z przybyłymi z całej Polski kapłanami do eliminacji w rozgrywkach indywidualnych w poszczególnych kategoriach wiekowych i konkursie open. Trzeciego dnia rozgrywane były ścisłe finały. W swojej kategorii wiekowej w finale ks. Piotr uległ księdzu reprezentującemu Archidiecezję Lubelską zajmując drugie miejsce. Zaś ks. Tomasz Flis potwierdził swoje umiejętności zdobywając po raz kolejny tytuł mistrza w swojej grupie wiekowej. Najwięcej emocji przysporzyła kategoria open, gdzie rywalizowali wszyscy zawodnicy. Do ścisłego finału dostali się obaj sandomierscy księża rozgrywając najważniejszy mecz turnieju. W „braterskiej" walce zwyciężył ks. Tomasz Flis, który został wybrany także najlepszym zawodnikiem turnieju. Podsumowaniem turnieju były mecze zwycięzców z zawodniczkami z Klubu Tenisa Stołowego Zamek Tarnobrzeg, które występują w polskiej ekstraklasie oraz osiągają znaczne sukcesy w lidze europejskiej. Następnie uhonorowano zwycięzców medalami oraz pucharami. W całym turnieju wystąpiło blisko 30 duchownych z różnych diecezji w Polsce.
Organizatorami imprezy są Parafialny Klub Sportowy „Wspólnota" działający przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz IKS Jezioro Tarnobrzeskie.Na początku czerwca 2016r. ekipa została zaproszona do zarejestrowania MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE ZIEMNYM KSIĘŻY


Alleluja i do tyłu! (;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz