wtorek, 18 października 2016

Czarny Protest w Czarny Poniedziałek

Mimo fatalnych warunków atmosferycznych dziesiątki tysięcy kobiet i przeciwników totalnego zakazu aborcji demonstrowało na ulicach wielu polskich miast przeciwko planowanym zmianom ustawowym w tej kwestii. Demonstracje i wyrazy wsparcia popłynęły też z innych krajów świata. Oczywiście duża, jak na polskie warunki, skala protestów spowodowała rozzłoszczenie hierarchów polskiego wyznania przewodniego oraz fundamentalistyczno-ultraprawicowych hejterów w sieci. Pojawiły się przy tej okazji oskarżenia wyjęte rodem ze średniowiecza, których nie będziemy tu przytaczać ze względu na to, że żyjemy już w XXI wieku i nie wypada...


Relacja z poznańskiego czarnego poniedziałku - ogólnopolskiego strajku kobiet. Manifestacja i happening, śpiewamy "Czarownica z Chwaliszewa" - tekst: Malina Prześluga-Delimata; kompozycja: zespół POSOKA, Zbyszek Łowżył i Malwina Paszek!
W poniedziałek, 3 października w całym kraju miały miejsce protesty kobiet przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Akcje w formie manifestacji odbyły się także na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Ilość kobiet które wzięły udział w akcji przerosła oczekiwania samych organizatorów. Więcej w materiale video.
Dopisały też mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna...
Pomimo chłodnej i deszczowej aury, to był gorący poniedziałkowy poranek w Gliwicach. W ramach Czarnego Protestu na Placu Krakowskim manifestowało kilkaset osób. To głos sprzeciwu wobec przyjętego do dalszych prac sejmowych projektu ustawy bezwzględnie zakazującej aborcji.
03.10.2016. W poniedziałek na Starym Rynku w Toruniu zaczął się "Czarny protest". Zobacz jak było! Zdjęcia z tego wydarzenia tutaj: http://nowosci.com.pl/305404-0,Strajk...
Czarny Protest w Radomiu
Protest w Dzierżoniowie
Czarny Poniedziałek w Bielsku-Białej
Czarny Protest w Pile
Czarny Poniedziałek w Inowrocławiu
I tak jeszcze w wielu innych miejscowościach Kraju nad Wisłą...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz