piątek, 31 marca 2017

Zaproszenie na międzynarodowe spotkanie unitarian uniwersalistów w KrakowieSzczegółowe informacje

Z okazji 450-lecia założenia Rakowa Towarzystwo Unitariańskie im. Braci Polskich organizuje międzynarodowe spotkanie. Zapraszamy serdecznie unitarian uniwersalistów i ich sympatyków, czytelników "Wolnej Myśli Religijnej", zwolenników bezdogmatycznych, liberalnych religii. Zapraszamy wyznawców głównych zasad głoszonych przez Braci Polskich tj. tolerancji religijnej, racjonalizmu, humanizmu, równości ludzi niezależnie od ich płci , rasy i narodowości.
Na początek planujemy krótkie spotkanie modlitewne prowadzone przez liczną grupę unitariańskich (z USA i Transylwanii) duchownych, którzy specjalnie z okazji 450-lecia Rakowa pielgrzymują do Polski. Następnie będzie czas na rozmowy po polsku poświęcone dziedzictwu Braci Polskich, współczesnemu unitarianizmowi i możliwości jego rozwoju w Polsce. Pod kątem naukowym wsparcia udzieli nam duchowny dr Jay Atkinson z Berkley. Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w hotelu Wit Stwosz w Krakowie, ul. Mikołajska 28, w jego zabytkowych podziemiach. Hotel znajduje się ok.150 m od Kościoła Mariackiego.

Data:
11 czerwca w godzinach 9:15 - 11:30

Miejsce:
Hotel Wit Stwosz
Mikołajska 28, 31-027 KrakówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz