środa, 24 stycznia 2018

Elektroniczna taca w paryskim kościele


Tego nawet w Toruniu nie wymyślili! 😄

Nowoczesne technologie rewolucjonizują świat, jaki znamy. Komputery, internet, tablety, notebooki, czy telefony zmieniły naszą rzeczywistość o 180 stopni. Urządzenia elektroniczne wykorzystujemy już  w niemal wszystkich dziedzinach codziennego życia – w nauce, pracy, w podróżach i kontaktach z najbliższymi.Są jednak sfery, w których elektronika i nowoczesne technologie nie zdążyły jeszcze zagościć na dobre. Mowa chociażby o sferze religijnej. Jednak i tę dziedzinę czeka już wkrótce wielka rewolucja. A to za pomocą elektronicznej tacy, którą już niedługo najpewniej znajdziemy w każdym kościele.
W jednym z paryskich kościołów ( Saint-Francois de Molitor) postawiono na elektronikę, wprowadzając możliwość przekazywania tzw. ofiar pieniężnych zwanych u nas potocznie "tacą" za pomocą kart kredytowych, czyli w formie bezgotówkowej. Do wyboru są nominały o wartości: 2,3,5,10 euro. Oczywiście nie znaczy to wcale, że tradycyjna forma kościelnego "zbieractwa bezpośredniego" odeszła całkowicie do lamusa, gdyż stara forma "rzutu na tacę" też będzie zachowana. W końcu jakaś część ofiar mogłaby nie trafić do instytucji kościelnej, a na to oczywiście KRK nie mógłby sobie pozwolić...😄Le Parisien

Dès dimanche, les paroissiens de l'église Saint-François de Molitor à Paris (XVIe) pourront s'acquitter de leur offrande avec leur carte bancaire.
To innowacyjne urządzenie znacznie ułatwia składanie datków wiernym, którzy nie muszą pamiętać o zabieraniu ze sobą pieniędzy na każdą mszę.
Elektroniczne tace zaprojektowane zostały tak, aby sprostać potrzebom nowoczesnego Kościoła, tworzonego przez nowoczesnych wiernych, dla których nowoczesne technologie są ważną częścią codziennego życia. Czy takie urządzenie zrewolucjonizuje sferę religijną? Czy polskie kościoły są przygotowane na postęp technologiczny? Czy etaca może ułatwić wiernym funkcjonowanie w Kościele?


A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

Thank you, we have already counted your vote.
 
 
 

Total Votes: 107

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz