wtorek, 13 lutego 2018

Olimpiada w Castel Gandolfo niedaleko rezydencji papieża

Herb Castel Gandolfo

Castel Gandolfo ( włoska wymowa:  [kastɛl ɡandɔlfo; -dolfo] , łacina : Castrum Gandulphi , potocznie Castello w dialektach Castelli Romani ) to miasto położone 25 kilometrów (16 mil) na południowy wschód od Rzymu w regionie Lacjum we Włoszech .  Znajduje się na Wzgórzach Albańskich z widokiem na jezioro Albano. Castel Gandolfo ma około 8 834 mieszkańców i jest uważane za jedno z najbardziej malowniczych miast we Włoszech.


W granicach miasta znajduje się Pałac Apostolski Castel Gandolfo, który służył jako letnia rezydencja i rekolekcje na wakacje dla papieża , przywódcy Kościoła katolickiego . Chociaż pałac znajduje się w granicach Castel Gandolfo, ma eksterytorialny status jako jedna z posiadłości Stolicy Apostolskiej i nie podlega włoskiej jurysdykcji. Jest teraz otwarty jako muzeum.

W Castel Gandolfo od XVII wieku znajduje się letnia rezydencja papieży: 
-pałac papieski zbudowany w XVII wieku przez Urbana VIII
-ogrody pałacowe
-obserwatorium astronomiczne
-Villa Barbaini
-kościół S.Tommasimo XVII wiek


Obszar kurortu obejmuje niemal całą linię brzegową jeziora Albano, które jest otoczone przez wiele letnich rezydencji, willi i domków wybudowanych w XVII wieku. Mieści się w nim Stadio Olimpico, na którym odbywały się imprezy wioślarskie podczas Olimpiady w Rzymie .
Podczas Olimpiady w 1960 roku w Rzymie, Włoski Komitet Olimpijski wybudował Stadion Olimpijski i Federalne Centrum Kajakarstwa nad jeziorem Albano, gdzie odbywały się wyścigi  w tej dyscyplinie, a nawet dzisiaj Włoska Federacja Kajakowa uważa to miasto za jedno z najważniejszych miejsc treningowych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz