Przesilenie letnie u wyznawców Słońca


Serdecznie zapraszamy na wspólne celebrowanie PRZESILENIA LETNIEGO 20-22.06.2017, Tylice 12, 59-900 Zgorzelec
Będziemy gośćmi w siedzibie związku wyznaniowego czczącego Słońce, którego gospodarzem jest Sol Waldemar Wnęk, a prowadzącą warsztaty będzie Moon Izabela Ewa Ołdak.
Jako, że jest to święto połączenia Słońca i Księżyca, Ognia i Wody, a także święto miłości, radości i płodności.

A w programie:
Spotkanie w kręgu
Oczyszczanie ziołami
Gotowanie i świętowanie
Plecenie wianków i puszczanie ich na Wodę
Wróżby i rytuały miłosne
Karty
♥ Szukanie Kwiatu Paproci- czyli określanie swoich życiowych potrzeb
Rytualny Ogień i skoki przez niego
Taniec
♥ Podróże przy bębnie i wspólne muzykowanie
♥ Praca z intencjami
♥ Ceremonia Szałasu Potu
Niespodzianki :)

By dopełnić to wydarzenie zapraszamy również na XV Zlot Wolnych Ludzi: „Harmonia Kosmosu” 23 – 25 czerwca (piątek- sobota- niedziela) 2017. Masyw Ślęży, Pole Namiotowe, Zalew Sulistrowice k/Sobótki

Przesilenie letnie wypada dokładnie 21 czerwca 2017 o godzinie 06:25
Jest to najdłuższy dzień w roku a najkrótsza noc, dlatego w tym czasie królują siły Światła. To powitanie lata, dzień na przywoływanie miłości lub wzmacnianie istnejących już więzi
Obrzędy przesilenie letniego zawsze trwały kilka dni, dlatego zapraszamy do świętowania z nami oraz na Ślęży.

W tym święcie główną rolę odgrywa OGIEŃ jako oczyszczająca energia męska oraz WODA jako życiodajna energia żeńska. Te dwa przeciwstawne żywioły łączą się tego dnia w MIŁOŚCI.Tego dnia zbieramy zioła i kwiaty, o znaczeniu ochronnym, oczyszczającym, dającym nam zdrowie. Pleciemy z nich wianki, oraz składamy je w ofierze dla Ognia. Według Słowiańskiej tradycji panny, które nie były jeszcze nikomu przeznaczone, a chciały uniknąć zwyczajowego swatania przez starszyznę, miały szansę na zdobycie męża, rzucając wianek na wodę. Chłopiec, który go wyłowił mógł oddalić się z właścicielką daleko poza krąg magicznego ognia, np. do lasu lub na świeżo skoszone stosy siana :) Tego dnia bowiem nie obowiązywały surowe reguły moralne. Było to święto radości i miłosnych igraszek.
Dlatego w ten dzień nie może zabraknąć wspólnego muzykowania, tańca, świętowania i biesiadowania.
Główne miejsce zajmuje Święty Ogień. W którym można będzie spalić wszystkie swoje "grzechy", to czego już w naszym życiu nie chcemy. Tym właśnie ogniem okadzano też pola w celu ochrony zbiorów przed szkodnikam. A rytualne skoki, im były wyższe, tym większy gwarantowały urodzaj.
Wróżby i odprawianie uroków było również ważnym elementem celebracji przesilenia. Głównie były to wróżby miłosne wraz z znanym powszechnie poszukiwaniem magicznego kwiatu paproci. Słynny kwiat odnaleźć mógł jedynie człowiek prawy i nad wyraz odważny, bowiem cudownej rośliny strzegły liczne straszydła i potwory. Legenda głosi, że magiczna roślina, po zapuszczeniu korzeni w sercu śmiałka, sprawiała, że o czymkolwiek pomyślał, spełniało się natychmiast. Naszym kwiatem paproci będzie odnajdywanie swoich prawdziwych potrzeb i wytyczaniu nowych celów w życiu.
Istotnym elementem warsztatów będzie ceremonia Szałasu Potu.
Jest to ceremonia oczyszczenia i odrodzenia, powrotu do łona Matki Ziemi. Ceremoniał ten wywodzi się z tradycji rdzennych społeczności Ameryki Północnej. Jest to niezwykłe i transformujące doświadczenie, które pomaga głębiej poznać siebie, jest to też przestrzeń, w której człowiek może otrzymać wgląd, uzdrowienie i spełnienie intencji dzięki mocy Ziemi, Ognia, Ciemności i Księżyca. Powracamy do czasu początków by będąc świadkami pierwotnych sił kreacji odnowić, odświeżyć własną relację z życiem. Górna półkula szałasu i dolna niewidoczna, zagłębiona w ziemi, wraz z kamieniami w środku stanowią model Wszechświata, jego symboliczny zarodek, Początek Wszechrzeczy, którego jesteśmy świadkami i uczestnikami. Wewnątrz łaźni jesteśmy jak embriony, jak jaja w skorupie żółwia. Cofamy się do początku, to tutaj kumuluje się największa ilość mocy, jako że we wszystkich początkach skupia się największa twórcza siła. To właśnie wtedy możemy podejmować właściwe decyzje, niczym indiańska starszyzna plemienna.

Co trzeba zabrać:
• jedzenie na wspólny stół
• ręcznik
• prześcieradło lub chustę (do szałasu najlepiej jest
wchodzić nago, jeśli ktoś nie czuje się na siłach lepiej owinąć się
prześcieradłem).
• wygodne ubrania
• śpiwór i karimata (jest tylko 5 materacy)
• koc (jeśli macie zabierzcie prosze koce na okrycie szałasu
• magiczne przedmioty, które chcemy połóżyć na ołtarzu przy szałasie by nabrały mocy
• kadzidła, szałwię, świece
• instrumenty muzyczne

Inwestycja:
nocleg za dobę: 30zł
warsztaty za całość: 150zł

Zapisy i pytania kieruj na:
izabela.oldak@gmail.com
506338954

Izabela Ewa Ołdak- pasjonatka praktyk szamańskich i ezoterycznych, artystka sztuk wizualnych, kuratorka sztuki, podróżniczka, miłośniczka Natury i zdrowego stylu życia. Ceremonię Szałasu Potu poznała dzięki: Wojciechowi Jóźwiakowi. Nesowi Krukowi, Valerie Salez i Maestro Manuelowi Ruffino. Pierwszą samodzielną ceremonię prowadziła od września 2015 roku i powtarzała w każdą pełnię Księżyca przez rok. Obecnie prowadzi publiczny cykl comiesięcznych ceremonii. Więcej na: https://www.youtube.com/watch?v=G2xZ5IOjL00

Waldemar Wnęk - jeden z głównych założycieli Związku Wyznaniowego- Wyznawcy Słońca. Atysta fotografik, pasjonat sportów ekstremalnych, weganin, wielbiciel kina, i tata Ani.
Propaguje idee panteizmu, pogaństwa, szamanizmu, praktyk duchowych, pracy z medycyną, ekologii i permakultury.

Zapraszamy do kontynuacji świętowania Przesilenia Letniego u Wyznawców Słońca. Po ceremonii szałasu potów Celebracja Przesilenia Letniego poprowadzimy Ceremonię Kakao.

Ceremonia kakao to głęboka podróż w głąb siebie. W jej trakcie spożywamy wywar z około 45g kakao ceremonialnego, z opcjonalnym dodatkiem mleka roślinnego, chilli, kardamonu, cynamonu, agawy lub miodu. Kakao, którego używamy, to jeden z najlepszych na świecie gatunków, specjalnie wyselekcjonowany do użycia ceremonialnego. Kakao spożywane było w kontekście ceremonialnym już tysiące lat temu w Ameryce Środkowej, a przez rdzenną ludność uważane jest za "nauczyciela z lasu deszczowego". Ceremonia kakao niesie ze sobą tak silny potencjał transformacji i wewnętrznego wglądu, jak ceremonia z innymi roślinami mocy: Ajałaską, kaktusami, grzybami, jednak bez "efektu szoku", swobodnie, z radoścą, z troską i szacunkiem do własnych możliwości. Podczas ceremonii kakaowej masz bowiem kontrolę nad swoim doświadczeniem i możesz zejść w głąb siebie tak głęboko, jak sam sobie tego życzysz. Można więc wykorzystać potencjał ceremonii do naprawdę intensywnej wewnętrznej pracy, a można także zrelaksować się i świetnie się bawić :)

Intencją prowadzących ceremonię jest budowanie przestrzeni do silnego doświadczenia i pracy z własną energią życiową Kundalini, podnoszenie i integracja własnej siły, rozpoznawanie mocy własnej twórczości i wyobraźni, życie i menifestacja z poziomu serca.

Podczas ceremonii:
- siedzimy tradycyjnie w kręgu
- spożywamy wywar z około 45g kakao w dwóch lub więcej porcjach, w zależności od swoich potrzeb
- gramy muzykę na żywo: śpiew, gitara, bęben, grzechotki, tankdrum, koshi, kalimba. Każdy otrzymuje także swój śpiewnik, zachęcamy do wspólnego muzykowania, zabrania własnych instrumentów. Oczywiście można, ale nie trzeba ;)
- poznajemy mantry w tradycji jogi Kundalini
- siedzimy w ciszy
- podróżujemy na bębnie szamańskim
- uprawiamy medytacje/ krije w tradycji jogi Kundalini
- palimy świece i kadzidła: Palo Santo, kopal, szałwia, mirra
- w późniejszej części ceremonii, dla chętnych, podajemy amazoński tytoń Mapacho w formie Rapee oraz Ambilu. Więcej o Ambilu w moim artykule: https://www.facebook.com/notes/mimosa-anand-kaur/mapacho-syrup-ambil-dziko-rosnący-tytoń-amazoński-w-formie-pasty/1341428539211570
- opowiadamy opowieści o kakao i nie tylko, tłumaczymy język joginów, szamanów, magicznych roślin i przewodników duchowych na nasze współczesne "tu i teraz"
- poznajemy się, tańczymy, śmiejemy się (lub płaczemy!), nawiązujemy więzi, przyjaźnie z uczestnikami

Uwaga: przeciwwskazaniem do spożycia kakao ceremonialnego jest karmienie piersią, ciąża, zażywanie leków psychotropowych, problemy z sercem/ ciśnieniem, choroby psychiczne (neurozy, psychozy, schizofrenia), kamica nerkowa. W razie wątpliwości, napisz do mnie.

O prowadzących:
Agata Wiaterek (Mimosa Anand Kaur) - artystka, muzyk, joginka Kundalini, szamanka (uczyła się pod okiem uzdrowicielki Ness Bosch - Shamanic Rainbow School w Grenadzie - w Hiszpanii i Finlandii), certyfikowana mentorka dziewcząt i kobiet (trening mentorski Journey of Young Women). Stawia na jasność przekazu i konkretne rezultaty duchowych praktyk, mierzone szczęściem, spełnieniem i efektywnym zarządzaniem swoją życiową energią na co dzień. Jej warsztaty, kobiece kręgi i ceremonie kakao to żywe dzieła sztuki, będące połączeniem muzyki (śpiew, gitara, bębny), kolorów, zapachów, smaków i opowieści, a przede wszystkim serc uczestników. Prowadzi także indywidualne sesje uzdrawiania szamańskiego bez użycia roślin.

Remi Wiaterek (Keval Darshan Singh) - certyfikowany przez Kundalini Research Institute nauczyciel jogi Kundalini według przekazu Yogi Bhajana, obecnie już na kursie nauczycielskim drugiego stopnia. Okuden Reiki. Wspiera krąg swoją energią, bogatym doświadczeniem w eksplorowaniu świadomości za pomocą różnych narzędzi, wiedzą o jodze, medytacji, działaniu umysłu.

Oboje spędzili 10 lat w Finlandii, są założycielami Pracowni Samopoznania "Jestem Jestem" w Bielsku-Białej.

Będziemy gośćmi w siedzibie związku wyznaniowego czczącego Słońce, którego gospodarzem jest Waldemar Wnęk

Inwestycja:
nocleg za dobę: 30zł
ceremonia: 150zł

Zapisy i pytania poprzez Facebook: Mimosa Anand Kaur lub e-mail agata.wiaterek@mixbox.pl

By dopełnić to wydarzenie zapraszamy również na XV Zlot Wolnych Ludzi: „Harmonia Kosmosu” 23 – 25 czerwca (piątek- sobota- niedziela) 2017. Masyw Ślęży, Pole Namiotowe, Zalew Sulistrowice k/Sobótki.

Co trzeba zabrać:
• wegańskie jedzenie na wspólny stół, owoce i wodę
• wygodne ubrania
• ręcznik, śpiwór i karimata (jest tylko 5 materacy)
• instrumenty muzyczne
• notes i coś do pisania
• papier lub chusteczki chigieniczne

Więcej o substancjach aktywnych w kakao w moim artykule: https://www.facebook.com/notes/mimosa-anand-kaur/co-w-kakao-piszczy-substancje-aktywne-w-kakao/1395636297124127
Więcej o różnicy między zwykłym kakao a kakao ceremonialnym w moim artykule:
https://www.facebook.com/notes/mimosa-anand-kaur/kakao-ceremonialne-a-kakao-sklepowe-surowe-organiczne-superfood-na-czym-polega-r/1325783217442769
Więcej o nas, naszej działalności, minionych i kolejnych wydarzeniach w naszej grupie facebookowej Kakao Medycyna Serca

Źródło:
https://pl-pl.facebook.com/events/148186732390915/
https://pl-pl.facebook.com/events/823817131128372/

Komentarze