Ile włożyć do koperty na kolędę?


null

null
Badanie zostało przeprowadzone dla se.pl i NOWEJ TV przez Instytut Badań Pollster w dniach 19-20 stycznia na próbie 1040 dorosłych Polaków.


To jest czas, w którym księża chodzą po kolędzie. W związku z tym postanowiliśmy zapytać, jak przygotować się do tej wizyty, co jest jej celem i jak przebiega spotkanie z wiernymi? Na te pytania odpowie pallotyn ks. Przemysław Krawiec. Zapytaliśmy również, jak księża traktują kopertę otrzymaną podczas kolędy. 😆


Oto jedyny w swoim rodzaju i najprawdopodobniej pierwszy na świecie kolędowy anioł kopertowy. Alleluja i do tyłu! 😜
Oto dlaczego kolędy w kraju nad Wisłą są tak trwałą tradycją...
😄

4 komentarze:

 1. Co łaska, albo nic jak ktoś nie ma.U nas jest taka biedna wioska na Mazurach, że ksiądz często odmawia wręcz przyjęcia koperty i zawsze bardzo wesoły itp.Raz też u nas bieda była to nic nie daliśmy, a ksiądz jeszcze cukierków nam dał(wstyd), ale to już dawno było wczesne 2000.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy gdzie i jakie standardy. W Lubelskim u babci mojej to ksiądz listę ma, sprawdza i zapisuje kto ile dał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Średniej wielkości miasteczko.

   Usuń
  2. A to nie, u nas jest najważniejsze przyjąć księdza, a kasę jak masz to dasz.I księża są zawsze bardzo fajni.

   Usuń
  3. Chociaż słyszałem, że w dużym kościele jest nieco inaczej, ksiądz tylko pokropi-kolęda i wychodzi.Ale może to tak jest ze duży kościół dużo parafian itp.

   Usuń

Często czytane