czwartek, 22 lutego 2018

Fundamentaliści biblijni na olimpiadzie w Pjongczangu


Na olimpiadzie w koreańskim Pjongczangu pojawili się biblijni fundamentaliści, którzy na niektórych zawodach pokazywali transparenty z napisem "Jesus=Heaven No Jesus= Hell" (religia miłości, a już na początku straszy). Szczególnie bywało to widoczne wtedy, gdy kamery telewizyjne pokazywały tłumy kibiców. Oczywiście przy tej okazji należy przypomnieć fakt, że aż prawie jedna trzecia mieszkańców Korei Południowej to chrześcijanie, z czego większość to protestanci, w niemałej części ewangelikalni.


Saw this while watching skeleton * r/olympics

138 points and 56 comments so far on reddit


Skąd się wzięli chrześcijanie w tym azjatyckim kraju? A było to tak, kapelan Armii Zbawienia zaprasza do Korei misjonarzy Zborów Bożych, którzy w 1953 roku zakładają osiem kościołów. W 1958 roku duchowni Zborów Bożych Cho Yonggi (później "Dawid") i Choi Jashil rozpoczęli kościół namiotowy, obecnie znany jako Kościół Pełnej Ewangelii Yoido. W 1988 roku Kościół Yoido staje się największym megakościołem na świecie, z ponad 500 tysięcy członków. W 1991 roku Koreańskie Zbory Boże podzieliły się na cztery denominacje. Do roku 2000, dziewięć z piętnastu największych mega-kościołów w Korei Południowej były charyzmatyczne lub zielonoświątkowe. W badaniach Instytutu Gallupa w latach 1980 i 1990 okazało się, że wyznania protestanckie mają większy odsetek młodych, miejskich, wykształconych i żeńskich członków kościoła niż inne koreańskie grupy religijne i wciąż się dynamicznie rozwijają.


Anyone else seen these popping up around the Winter Olympics?
Na poniższym zdjęciu propagandowy transparent strasząco-ewangelizujący, który pojawił się podczas trwania konkurencji w kobiecym halfpipe. Wszystko to jakby żywcem przeniesione z amerykańskiego Pasa Biblijnego wprost do Azji. Oczywiście podobny pojawił się też niedaleko skoczni snowboardowej, na której trwały zawody zwane Big Air, czyli skoki figurowe na desce. Na szczęście operator kamery telewizyjnej na widok szybko wyciągniętego transparentu szybko odwrócił ją w innym kierunku, gdyż na takiej imprezie nie powinno się w tak ordynarny sposób prowadzić agitacji i narzucać własnych przekonań religijnych... 👎Na zakończenie należy przypomnieć, że pomimo ogromnego rozwoju wyznań chrześcijańskich, prawie połowa południowych Koreańczyków przyznaje się do bezwyznaniowości, co należy do jednego z największych odsetków ludności spośród wszystkich państw na świecie.

Więcej zdjęć:
http://tiny.pl/gnlp2
https://i.imgur.com/zZA3iuOg.png
https://pics.me.me/106-at-100m-35-9-15-3-esus-heaven-no-uesus-hell-31119038.png
https://pics.me.me/pyeongchan-esus-heaven-no-jesus-hell-jesus-heaven-no-jesus-hell-31103476.png
https://pics.me.me/at-1005-36-4-jesus-heav-0-jesus-hell-mph-1-77-31121245.png
http://tiny.pl/gnklb
http://tiny.pl/gnlp8

1 komentarz:

  1. No jesus - no problem. Poza tym motywacja jest dwojaka i oprócz strachu w grę wchodzi jeszcze chciwość.

    OdpowiedzUsuń