poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Świebodziński Jezus nadaje internet

Co się kryje w głowie, a raczej w koronie Jezusa?
Kolejna tajemnica sławnej figury ze Świebodzina została rozwikłana. Okazało się, że w jego królewskim nakryciu głowy ukryto aparaturę do nadawania sygnału internetowego. Żelbetowa rzeźba w Świebodzinie, wzniesiona w 2010 według projektu Mirosława Pateckiego; przedstawia Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata.
O całej sprawie poinformowała jedna z gazet dysponująca filmem, ale jak widzimy poniżej, ktoś już gazetkę wyprzedził...


 
Olbrzymia figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie kryje niejedną tajemnicę. Nam udało się właśnie odkryć kolejną, która z pewnością zainteresuje opinię publiczną. Chodzi o to, co świebodziński Jezus ma w głowie. Okazuje się bowiem, że ma on tam aparaturę do komercyjnego nadawania sygnału internetowego. Poproszone o uszczegółowienie oferty probostwo, zachowuje się dość dziwnie. Raz odmawia sprzedaży usługi w koronie, innym razem zaprzecza, że są w niej jakiekolwiek anteny.


Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Pomnik wzniesiony został na liczącym 16,5 m wysokości sztucznie usypanym kopcu (łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m). Masa konstrukcji szacowana jest na ponad 440 ton. Koszt całej budowy szacuje się na ok 6 milionów złotych, które zostały pokryte z dobrowolnych datków parafian, Polonii amerykańskiej, a także lokalnych przedsiębiorców.
Forma rzeźby nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, od którego jest o 3 metry wyższa. Wysokość samej statui wraz z koroną jest aż o 6 m większa (pomnik w Rio de Janeiro liczy 38 m, z czego 8 m stanowi cokół). Obecnie statua pomnika w Świebodzinie jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie. W czerwcu 2011 roku w Limie w Peru stanęła podobna, licząca 37 metrów figura Chrystusa Pacyfiku (z czego 22 m mierzy statua a 15 m podstawa pomnika). Sama statua jest nadal najwyższa na świecie. (Źródło Wikipedia)

Okazuje się, że to doskonałe miejsce na nadajniki...Tymczasem kuria postanowiła przyznać się do błędu i nakazała usunąć "cudowne" nadajniki z korony Jezusa...


Anteny w koronie Jezusa będą usunięte. Kuria przyznaje się do błędu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz