wtorek, 8 maja 2018

Natanek buduje kosmodrom i wyrzutnię rakiet

Kosmodrom, port kosmiczny, centrum lotów kosmicznych (kosmo- + gr. drómos tor biegowy) – ośrodek przeznaczony do przeprowadzania startów statków kosmicznych oraz startów i lądowań promów kosmicznych. Zadania kosmodromu obejmują także montaż, przygotowanie do lotu oraz nadzór nad jego przebiegiem, choć centrum sterowania lotem może znajdować się w innym miejscu.

Najbardziej znane kosmodromy to:
-Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy’ego (KSC) położone na przylądku Canaveral (tzw. przylądek Kennedy’ego) w stanie Floryda, w USA.
-Cape Canaveral Air Force Station na przylądku Canaveral (w sąsiedztwie KSC), należący do Sił Powietrznych USA.
-Baza Sił Powietrznych Vandenberg (Vandenberg AFB) w Kalifornii w USA.
-Bajkonur w Kazachstanie.
-Kapustin Jar w Rosji.
-Plesieck w Rosji.
-Gujańskie Centrum Kosmiczne (Kourou) w Gujanie Francuskiej, ośrodek ESA.
-Wallops Flight Facility, w stanie Wirginia, w USA.Tymczasem, jak doszły nas słuchy, najbardziej znany polski pustelnik w sutannie zamierza rzucić wyzwanie wszystkim potęgom kosmicznym tej Ziemii (państwowym i prywatnym) i wybudować w ciągu kilkunastu lat kosmodrom i wyrzutnię rakiet 😵 w Grzechyni po to by "na niebie ustawiać gwiazdy"...
Jeżeli to wszystko nie jest jakimś ponurym żartem, to napewno to przedsięwzięcie przyćmi wszystkie dzieła toruńskiego imperatora (przeszłe i przyszłe) razem wzięte. Coś nam się zdaje, że to próba kosmicznej ewangelizacji i zaszczepiania jedynie słusznego wyznania grzechyńskokatolickiego w całym wszechświecie lub sam zainteresowany całkiem na serio zamierza dosłownie odlecieć w kosmos, co wcale nie byłoby takim głupim rozwiązaniem. No i później nie zdziwcie się jak na każdej planecie wyląduje krzyż, a w całej galaktyce objawi się nowy papież posiadający znacznie większą liczbę wiernych od tego "rzymskiego"??? 😆


Od tego właśnie kazania wszystko się rozpoczęło, rakiety się zaczęły i cały ten kosmiczny szum...P.S.
A z tą wyrzutnią rakiet to nie tak do końca wiadomo, czy ma służyć do celów pokojowych czy raczej wojennych (Grzechynia-powietrze)???


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz