Ateistyczne Wianki z polskimi raelianami

Z okazji Wianków 2018 stowarzyszenie o nazwie Koalicja Ateistyczna  zaprosiła swoich sympatyków na Ateistyczne Wianki.Tegoroczne wianki odbyły się pod hasłem "Czarne koty contra ateizm, czyli co nam zostało z tamtych lat". Na luzie, przy piwie, bez mentorsko-profesorskiego zacięcia rozmawiano z:

* Magdą Nieckarz-Abram (dużo wie o gusłach, zabobonach i pentagramach, zwłaszcza tych ostatnich 😉
* Piotrem Szumlewiczem (publicysta, rozmawia na każdy temat 😉
* Jakubem Rozdżestwieńskim (student archeologii, kiedyś zdawał egzamin z takich rzeczy ;) )
* Alanem Wysockim (licealista, sporo wie o slendermanach i innych nowych wierzeniach rozprzestrzeniających się internetowo)
* Marcinem Małeckim (publicysta, redaktor radia Postradio, prowadzący audycję "Okiem rozumu")
* Andrzejem Dominiczakiem (publicysta, redaktor RacjonalistaTv)

o utopcach, rusałkach, kwiatach paproci i wszystkim co naszym przodkom spędzało sen z powiek a przetrwało do dzisiaj w postaci guseł, zabobonów, kart tarota i całej reszty, która spać po nocach nie daje nawet naszej ateistycznej braci.


Specjalnymi gośćmi byli przedstawiciele Ruchu Raeliańskiego, którzy opowiedzieli o swojej wierze w to, że życie na ziemi zostało zapoczątkowane przez cywilizację pozaziemską a biblia to nic innego jak zapis tych zdarzeń. 👽

A poza tym, ateistyczne wianki rzucane do Wisły (naprawdę wrzucono do rzeki ateistyczny wianek i niech płynie przez miasto) i zabawa do białego rana a przynajmniej dopóki kondycja i pracownicy Snu Nocy Letniej pozwolą. 😃Tak jak w zeszłym roku spotkano się na barce "Sen nocy letniej" zakotwiczonej nieopodal wyjścia ze stacji metra koło Centrum Nauki Kopernik. Obok Mostu Średnicowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane