poniedziałek, 9 lipca 2018

Telewizja scjentologiczna na żywo

Scjentologia (ang. Scientology) – ruch religijny  założony w 1951 przez pisarza fantastyki naukowej L. Rona Hubbarda jako alternatywa dla psychologii. W 1953 została ona określona przez niego jako „stosowana filozofia religijna”.

Scjentolodzy określają się jako religijna organizacja non-profit, poświęcona propagowaniu rozwoju ducha ludzkiego oraz programom doradztwa i rehabilitacji. Wielu członków tej organizacji twierdzi, że nauki Hubbarda (zwane w terminologii scjentologicznej „technologią”) uwolniły ich od uzależnień, depresji, problemów w nauce, chorób psychicznych i innych kłopotów.

Przeciwnicy scjentologii, wywodzący się przede wszystkim ze środowisk lekarzy psychiatrów, których Hubbard bardzo ostro krytykował za „stosowanie barbarzyńskich metod”, uważają poglądy Hubbarda na psychoterapię za pseudonaukowe, według niektórych opinii byłych członków tej organizacji jest to destrukcyjna sekta.


I to własnie ta kontrowersyjna korporacja religijna postanowiła pójść śladami innych grup wyznaniowych (patrz- np. media "toruńskie"😉) i założyć własną telewizję mającą na celu przyciągnięcie/werbunek nowych członków/wyznawców (najlepiej osób znanych), a co za tym idzie- zdobycie większych funduszy na tzw. zbożne cele... 😄

Tego nie zobaczycie w polskich kablówkach- przynajmniej na razie...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz