Pokuta wiernych za księży pedofilów

Oto bardzo oryginalny sposób niektórych polskich księży na zadośćuczynienie ofiarom pedofilów w sutannach. A jest nim mianowicie np. post o chlebie i wodzie lub przyjęcie komunii w intencji wynagradzającej. Oczywiście pokutować nie będą księża, tylko "tradycyjnie" świeccy wierni... 👎

Dominikanie Służew udostępnił(a) wydarzenie użytkownika Świeccy dominikanie ze Służewa pod opieką bł. Michała Czartoryskiego.
19 godz.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka chcemy przeżyć piątek, 14 września, jako dzień pokuty za grzechy seksualne i nadużycia ze strony kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.
Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez podjęcie modlitwy różańcowej, postu ścisłego lub przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej. Zgłoszenia udziału w tej inicjatywie można dokonać poprzez wpis w księdze przy wyjściu z naszego kościoła lub poprzez specjalny formularz pod adresem: https://goo.gl/forms/gRnOUeJ5nlFGWoXm1


Dzień postu i pokuty - 14 IX 2018

Zapraszamy także na Mszę św. w piątek o godz. 19.30, a po niej na Drogę Krzyżową w intencji wynagrodzenia za zło, otoczenia pomocą skrzywdzonych i nawrócenia krzywdzicieli.
W ramach pokuty brakuje jedynie dobrowolno-obowiązkowych ofiar pieniężnych np. na dzieła toruńskie... 😜😆

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane