niedziela, 23 września 2018

Profil na Facebooku do bierzmowania

Karta kandydata do bierzmowania, a na niej klasyczne zbieranie danych osobowych. Co najciekawsze, należy koniecznie podać nazwę profilu facebookowego potencjalnego kandydata (pogrubiona czcionka)...


https://www.facebook.com/Antykleryk/photos/a.258809587542021/1882764141813216/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARC4mHgL2fUlPiLeBhpFNp8tPUkwBmosFmWxLlT7G-jRqQYWkbFVCwo9CPXAs7YExAU0IRk5ulaouVNaptnUbTMwpyiy15kAJG8SrDeMi5vD3XQPwR6TpgIf3YbdHY4Ym3oVb0IyXrlrY8oVrl_-m4QUF3tyzj-WaXfBJgibYqOPmBFWrcf18A&__tn__=-R


Porada:
Wpisz w pola których nie chcesz ujawniać danych - RODO. I zapytaj  kto jest administratorem danych osobowych i w jaki sposób te dane będą przechowywane???

3 komentarze:

 1. Chodzi zdaje się o to, aby proboszcz mógł przeryć konto, zdjęcia, polubienia, udział w zapisanych grupach itp. Głównym celem jest zdaje się sprawdzenie na ile wartości chrześcijańskie przekładają się na życie młodego człowieka chcącego otrzymać sakrament bierzmowania.

  Aczkolwiek myślę, że gdyby proboszcz faktycznie przyłożył się do tego zadania, miałby niezłą załamkę, bo tzw. wartości chrześcijańskie są u większości Polaków jedynie z sferze deklaracji, nie w sferze działań, gdzie od dawna panuje wolna amerykanka.

  U młodzieży zaś, po części dzięki ta rozbieżność między deklaracjami, a stylem życia jest dużo większa, a jeżeli się zmniejsza, to tylko dlatego, że młodzież odchodzi nawet od deklaracji religijności i coraz głośniej krzyczy "mam to w dupie".

  Nie wiem, być może jakieś drugie dno, powód dla którego księża chcą wiedzieć jak znaleźć daną osobę na FB - może być w tle chęć jakiegoś rodzaju napastowania, a może po prostu nowoczesny ksiądz wybrał model komunikacji w sprawach związanych z bierzmowaniem przez FB/Messengera i w zasadzie gównoburza o nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawie by było gdyby przejrzeć facebookowy profil proboszcza. Nie, nie ten oficjalny. Ten drugi :)

   Usuń
 2. Idiotyzm polskiego kościoła sięgnął zenitu

  OdpowiedzUsuń