Religia w podręczniku do polskiego

Katolicka indoktrynacja dzieci i młodzieży w kraju nad Wisłą trwa w najlepsze od dwóch dekad, a ostatnimi czasy zaczyna nawet przyspieszać. Teksty religijne pojawiły się nawet w podręcznikach do języka polskiego...👎😄😱


Marcin Waligora
on Friday
Obejrzyj podręczniki swojego dziecka.
Ja przejrzałem "Jutro pójdę w świat" - podręcznik do języka polskiego dla klasy szóstej, z którego będzie uczył się mój syn (WSiP - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne). Książka zawiera kilka ciekawych tekstów. Ale nie miałem pojęcia, że moje dzieci będa karmione tak zideologizowaną sieczką religijno-narodową.
Z książki dowiesz się np. dlaczego należy świętować niedzielę czyli dzień Boży (w tym dlaczego źli są ci, którzy nie świętują); poczytasz o tym, że Pismo Święte jest dziełem boskim i dlatego odgrywa wyjątkową rolę w dziejach, zapoznasz się z homilią Jana Pawła II i kilkoma religijnymi hymnami.
W rozdziale "Dbam o Polskę" dowiesz się jak za Polskę umierać (mali powstańcy, rozkazy wojskowe, obrona Częstochowy, Westerplatte itd.).
Nie dowiesz się niczego o różnorodności kulturowej, o tym, że istnieją też inne religie i światopoglądy, nie nauczysz się krytycznej analizy treści...
Cała nadzieja w nauczycielach, którzy w naszej nowej szkole wydają się rewelacyjni. Ale nie ma wątpliwości, że ten system hakuje umysły tysięcy dzieciaków w Polsce.
To co? Robimy coś z tym?


Świętuję niedzielę

Co to jest Pismo Święte?


Bóg stworzył niebo i Ziemię


Święty Paweł- Hymn o miłości


Kiedy Bóg stworzył niebo


Modlitwa o wschodzie Słońca

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza