Księża strzelali do polskich barw narodowych

"Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie,karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

W dniu 27 października 2018 roku w Starym Chrząstowie (Gmina Parzęczew) oficjalnie otwarta została pierwsza w kraju strzelnica Polskiego Stowarzyszenia Srzelectwa Westernowego przeznaczona dla strzelectwa westernowego. Ten niepowtarzalny, klimatyczny i nawiązujący do tradycji Dzikiego Zachodu obiekt dzięki osi o długości 300 m i 4 osiom krótkim pozwala na przeprowadzenie dowolnych zawodów z Mistrzostwami Polski włącznie. Jest ponadto przyjazny osobom niepełnosprawnym, które z powodzeniem uprawiają strzelectwo westernowe.
Wydarzenie to wyjątkowe jest nie tylko dla polskich kowbojów, ale dla całego środowiska strzeleckiego z regionu i województwa łódzkiego, w którym nie było dotychczas tak długiej osi. Oczywiście nie zabrakło tam także księży- przedstawicieli nowej przewodniej siły narodu, którzy w ramach otwarcia postanowli postrzelać sobie do wstęgi w polskich barwach narodowych...
Kim byli owi plebani? To duchowni: proboszcz Michał Ciećwierz z parafii św. Marcina w Oszkowicach (sportowiec i propagator sportu dzieci i młodzieży), ks. proboszcz Radosław Furmański z parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Najświętszego serca Jezusa w Zajączkowie (zawodnik, sedzia sportowy i przyjaciel Stowarzyszenia).


Ciekawi nas tylko bardzo czy kowboje w sutannach równie ochoczo ostrzelaliby wstęgę w watykańskich lub maryjnych kolorach???

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane