Polskie kolędowanie unitariańskie w AngliiCześć wszystkim. To mój pierwszy post tutaj. 😊Jestem celebrantem unitariańskim i w tym roku będę miał przyjemność prowadzić Wieczór z Polskimi Kolędami w Mill Hill Unitrian Chapel w Leeds, UK z polskimi kolędami, czytaniami i wierszami. Jeśli znacie kogoś z północnej Anglii kto byłby zainteresowany tym eventem byłbym wdzięczny jeśli byście dali im znać 😊
PS - jestem także dostępny na śluby, pogrzeby, nadanie imienia, chrzty oraz innego rodzaju wszelakie ceremonie, które mogę poprowadzić po polsku i/lub po angielsku jeśli ktoś potrzebuje i dostosować je do potrzeb i wierzeń/wyznania lub brak takowego osób zaangażowanych 😊
Szczegółowe informacje
[PL] W tym roku, Mill Hill Unitarian Chapel organizuje pierwszy Wieczór z Polskimi Kolędami - godzina wspólnego kolędowania przy akompaniamencie pianisty, przeplatana poezją, czytaniami i rozważaniami, a wszytsko to w języku polskim! Uroczystość stworzona z myślą o polskiej społeczności w Leeds i okolicach.

Zapraszamy Was serdecznie, by w tą jedną z najdłuższych, najzimniejszych nocy w roku zebrać się i usłyszeć raz jeszcze, tą dobrze znaną historie narodzenia, która do dziś jest źrodłem inspiracji i radości dla wielu. Zaśpiewamy razem znane, polskie kolędy, które miejmy nadzieję, przypomną dorosłym o domu rodzinnym a dzieciom dadzą namiastkę świąt w Polsce. Wszystko to w liberalnym, otwartym i serdecznym środowisku.
Jesteśmy LGBT+ friendly! Przyprowadź partnera/partnerkę, rodzinę, przyjaciół, bądź sobą i ciesz się świętami!
A na koniec zapraszamy na drobny poczęstunek.

[EN] This year, Mill Hill Unitarian Chapel hosts its first Evening with Polish Carols - an hour of carol singing, intercepted with poetry, readings and reflections - all in Polish language! A service created with the polish community in mind.

We'd like to invite you to gather together in community on one of the longest, coldest nights of the year to hear once again that well-known story of the new birth, which still inspires and elates so many. We will sing traditional Polish carols, which will hopefully remind the adults of their family homes and give their children an idea of what Christmas is like back in Poland. All this in a liberal, inclusive and welcoming environment.
We are LGBT+ friendly! Bring your partner, family, friends, be yourself and be merry!
We'd like to invite you to stay for some refreshments afterwards too.
Wczoraj po raz pierwszy poprowadziliśmy spotkanie z polskimi kolędami w kościele Unitariańskim w Leeds, UK. Mała grupka, około 20 osób (Polaków i nie tylko) przyszła pośpiewać kolędy, podzielić się opłatkiem i napić się grzańca. Całkiem miły, Unitariański wieczór 😊 Wesołych świat! 🎄Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane