Inri Cristo- brazylijska inkarnacja Jezusa

Inri Cristo uczy istoty boskiego prawa z prostotą, bez dogmatów, bez fantazji, bez podstępów.

Álvaro Thais ur. 22 marca 1948 r., lepiej znany pod pseudonimem Inri Cristo ( [ˈĩʁi ˈkɾistu] ), jest brazylijskim samozwańczym przywódcą religijnym, który twierdzi, że jest reinkarnacją Jezusa . Álvaro wychował się w Blumenau i został operatorem audio dla lokalnej stacji radiowej. Później przeniósł się do Kurytyby, gdzie zasłynął jako komediant w telewizyjnych programach telewizyjnych ,biorąc udział w szeroko rozpowszechnionej kampanii reklamowej.

Inri Cristo regularnie uczestniczy w ożywionych debatach z postaciami religijnymi, takimi jak ksiądz Óscar González-Quevedo (Álvaro twierdzi, że był on reinkarnacją hiszpańskiego inkwizytora Tomása de Torquemady ), a także pojawia się w wywiadach i serialach komediowych. Jego prowokujące wypowiedzi na temat ewolucjonizmu, wegetarianizmu, przeludnienia, kontroli urodzeń , aborcji, ateizmu, socjalizmu i kapitalizmu, wzrostu ogólnego rozczarowania i potencjalnej wojny światowej wywołały wiele komentarzy i kontrowersji.


Inri Cristo wychowali dwaj rzymskokatoliccy rolnicy niemieckiego pochodzenia Wilhelm i Magdalena Theiss. Inri miał skromne dzieciństwo i studiował przez około trzy lata w szkole Adolfo Kondera. Przestał studiować, aby pomóc swojej matce, którą nazywa „kobietą, która go wychowała”, ponieważ jego ojciec przeszedł na emeryturę z powodu wypadku przy pracy.
Od dzieciństwa Inri twierdził, że ​​jest posłuszny „potężnemu głosowi”, który mówi w jego głowie. Posłuszny temu głosowi opuścił dom w wieku trzynastu lat, aby żyć niezależnie od swojej rodziny. W okresie dojrzewania pracował jako sklepikarz, piekarz, doręczyciel, handlarz i kelner. W końcu Inri zerwał wszelkie związki z chrześcijaństwem, stając się ateistą, dopóki nie otrzymał czegoś, co nazywa „objawieniem swojej tożsamości”.

W 1969 roku, w wieku 21 lat, Inri rozpoczął swoje życie publiczne jako samozwańczy prorok i astrolog, przedstawiając się jako „Iuri de Nostradamus ”.
W 1971 roku zaczął rozmawiać w telewizji z TV Moreną (filią Globo ), a ta możliwość przedstawiła go szerszej publiczności. W 1976 roku, twierdząc, że płonie ślad duchowej transcendencji , Inri stał się wegetarianinem. W 1977 roku przez pewien czas mieszkał w hotelu Copacabana Palace w Rio de Janeiro. W 1978 roku opuścił Brazylię podczas tournée po Ameryce Łacińskiej , przemawiając w radiu.

W 1979 r., Słuchając tego samego potężnego głosu, który, jak twierdzi, słyszał od dzieciństwa, przeszedł post w Santiago w Chile . Z tej okazji, mówi, głos powiedział chrapliwym głosem: „Jestem Ojciec wasz” i ujawnił się jako „Bóg z Abrahama, Izaaka i Jakuba ”.

Mówi, że ten głos powiedział, że był tym samym Chrystusem ukrzyżowanym dwa tysiące lat temu pod Ponckim Piłatem . Powiedział także, że druga litera jego imienia („u” w „Iuri”) będzie odtąd do góry nogami, co uczyni jego imię „Inri”, akronimem nazwy Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum .  Inri rozpoczął pielgrzymkę po wielu krajach, ubrany w białą tunikę i sandały, ogłaszając, że jego misja zostanie osiągnięta u zarania Nowej Ery pokoju.
Inri wędrował po 27 krajach, głosząc swoje przesłanie. W 1980 r. Inri została wydalony ze Stanów Zjednoczonych , Wenezueli i Anglii . Francja chroniła go przez dziewięć miesięcy, a nawet ogłosiła w Antenne 2 : „Le Christ est revenu sur la terre” („Chrystus powrócił na Ziemię”). Z tej okazji Inri został zaproszony do zabrania głosu w Grande École Polytechnique de Paris. Po powrocie do Brazylii, 28 lutego 1982 r. Inri wykonał coś, co nazywa „aktem libertariańskim”. Włamał się do katedry w Belém w stanie Pará . Oskarżony przez duchowieństwo o profanację i wandalizm, został skazany na 15 dni więzienia. Przy tej okazji ustanowił nowy mistyczny porządek, SOUST ( Suprema Ordem Universal da Santissima Trindade ), który nazywa „formalizacją obiecanego Królestwa Bożego na Ziemi ”. 20 kwietnia 1982 r. Inri Cristo oficjalnie założył SOUST w Kurytybie, gdzie pozostawał przez 24 lata w „tymczasowej” siedzibie.

Został zatrzymany przez policję ponad czterdzieści razy z powodu swoich zeznań i niezwykłego sposobu ubierania się.
Inri nie obchodzi Bożego Narodzenia, gdyż do czas, w którym bogaci upokarzają biednych i historycznie jest to pogańskie święto Słońca nie mające nic wspólnego z urodzinami Chrystusa. Opowiada się też za świętowaniem Szabatu. Jego poglądy są zdecydowanie proekologiczne. Jest też zwolennikiem kontroli urodzin, a aborcję uważa za mniejsze zło niż urodzenie niechcianego dziecka, które może zejść na złą drogę.

Często zapraszany jest do prowadzenia wykładów na wielu uczelniach wyższych w całej Brazylii i zwykle jest dobrze przyjmowany przez studentów.
Jego „inrizetes” uczniowie twierdzą, że tworzą „mistyczne ” wersje hitów popularnych artystów, aby rozpowszechniać przesłanie Inri Cristo. Oto niektóre przykłady:
 Justin BieberBritney SpearsRebecca BlackLady GagaSIAAdelePsy (Gangnam Style)Luis Fonsi (Despacito)One DirectionUltraje a RigorManowarJudas PriestKaty PerrySpice GirlsBon JoviScorpionsSaxonMadonnaRihannaMichael JacksonKesha,

Więcej informacji:
INRI CRISTO - The FATHER's Emissary

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza