Swastyki w polskim kościele

To nie jest absolutnie żaden fotomontaż. Oto niezwykła posadzka w kościele św. Józefa w Przemyślu, a na niej aż roi się od swastyk. 😄 Wszystko to oczywiście na Podkarpaciu.

https://www.facebook.com/fotografiaihistoria/

Kościół św.Józefa w Przemyślu należy do Salezjanów,którzy przybyli tu w 1907 r. z Oświęcimiu na zaproszenie biskupa przemyskiego Józefa Pelczara.Ich pierwszym przełożonym był ksiądz August Hlond,późniejszy Prymas Polski. W 1913 roku zaczęto wznosić kościół,który ostatecznie ukończono w 1923 r.Świątynię w stylu neogotyckim zaprojektował włoski architekt Mario Ceradini.Środkiem nawy biegnie dywanowa posadzka, na której umieszczono 12 znaków gwiezdnego zodiaku,obramowanych buddyjską swastyką -symbolem szczęścia i powodzenia. W bocznej krypcie kościoła spoczywały szczątki bł. Augusta Czartoryskiego -Salezjanina.Jego trumnę sprowadzono w 1964 r.z krypty rodowej Czartoryskich w Sieniawie.Obecnie,po beatyfikacji z 2004 r., relikwie błogosławionego spoczywają w bocznym ołtarzu pw. M.B.Wspomożenia Wiernych.

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3685303,1,0,864,Przemysl-kosciol-swJozefa.html

Na koniec coś dla ciągłych niedowiarków, którzy zobaczyli zdjęcia i nie uwierzyli.. Msza ze swastykami na posadzce, wystarczy spojrzeć pod nogi wiernych. Widok zaiste niezapomniany... 😄

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza