Japoński grób Jezusa i Dokumenty Takenouchi

Shingō (jap. 新郷村 Shingō-mura) – wieś położona w Japonii, w powiecie Sannohe, w prefekturze Aomori, w regionie Tōhoku na wyspie Honsiu. Dawniej wieś nosiła nazwę Herai (jap. 戸来村 Herai-mura).     

Rzekomy grób Jezusa

Wieś stanowi popularną atrakcję turystyczną, gdyż zgodnie z miejscową legendą znajduje się tutaj grób Jezusa Chrystusa (jap. キリストの墓 Kirisuto no Haka) oraz jego brata Isukiri (raczej jego ucha), który zawisł na krzyżu zamiast Jezusa. Oczywiście znajduje się tam też kępka włosów Maryi. Powstanie legendy związane jest z odkryciem przez kapłana jednej z sekt shintō w 1933 roku rzekomych starożytnych hebrajskich dokumentów (Dokumenty Takenouchi), na podstawie których „odnalazł” w Shingō grób Jezusa i wciąż żyjących jego potomków. Dokumenty te miały zostać zniszczone w trakcie II wojny światowej. Zgodnie z ich treścią Jezus miał rzekomo uciec z Jerozolimy przed ukrzyżowaniem (przez Syberię) i osiedlił się w Shingō. Tam zajmował się uprawą ryżu i zmienił nazwisko na Torai Tora Daitenku. Założył rodzinę z dwudziestoletnią Japonką o imieniu Miyuko, z którą miał trzy córki i dożył 106 lat. Jego ciało było eksponowane na szczycie wzgórza przez cztery lata. Zgodnie z ówczesnymi zwyczajami kości Jezusa zebrano, spakowano i pochowano w kopcu, który podobno jest jego grobem.
Oczywiście nie była to pierwsza jego wizyta w Japonii, gdyż już w wieku 21 lat udał się tam i przez kolejnych 12 lat pobierał nauki aby później głosić je mieszkańcom swojego ojczystego kraju.

Popularność legendy sprawiła, że w 2004 roku wioskę odwiedził ambasador Izraela w Japonii i ufundował pamiątkowy kamień, a w Shingō maluje się noworodkom znak krzyża na czole.
DOKUMENTY TAKENOUCHI - UKRYTA HISTORIA LUDZKOŚCI I ZIEMI


W Japonii istnieją starożytne dokumenty, które sumiennie zapisują historię ludzkości i Ziemi. Dokumenty te nazywane są „Dokumentami Takenouchi”.

 

"Ponad 2000 lat temu Dokumenty Takenouchi zostały przepisane przez Takenouchino Matori (Hegurimo Matori) na współczesne japońskie znaki Kana zmieszane z chińskimi znakami. Uważano, że oryginalne dokumenty zostały napisane Boskimi postaciami.

Fakty historyczne zapisane w Dokumentach Takenouchi są niezwykłe. Wśród nich są Sumera-Mikoto przybyli na Ziemię z wyższego świata na Ameno-ukifune, światowy rząd znajdował się w Japonii, a Sumera-Mikoto zjednoczył świat. Wielcy święci mistrzowie świata, Mojżesz, Jezus, Mahomet, Budda Siakjamuni, Konfucjusz i Lao-Tsu, urodzili się z pięciokolorowych ras, które wywodziły się z rasy japońskiej i wszyscy udali się do Japonii na studia i szkolenie. Fakty te mogą wydawać się absurdalne i sprzeczne z naszym powszechnym rozumieniem historii świata. Jednak badania archeologiczne ostatnich lat stopniowo ujawniły prawdziwe istnienie ultra-starożytnych cywilizacji, o których wspomina się w Dokumentach Takenouchi."

 

 Japonia, wrota do globalnego państwa. Dokumenty Takenouchi i przyszłość ludzkości (24 min)Starożytna brama do przyszłości - dokumenty Takenouchi (27 min)Życzymy miłej i odlotowej lektury.

DOKUMENTY TAKENOUCHIŹródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Shing%C5%8D
https://en.wikipedia.org/wiki/Shing%C5%8D,_Aomori
http://www.takenouchi-documents.com/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza