Kolejne osiedla dla katolików w Polsce

Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. 🤦🏻‍♂️😂 Pierwsze katolickie osiedle powstało już w 2012 roku na warszawskich Bielanach. 

Każdy dom na osiedlu ma swojego świętego patrona, a wśród  są m.in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Matka Teresa, św. Jose Maria Escriva, św. Maksymilian Kolbe, św. Dominik Savio, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Ojciec Pio, św. Rita, św. Stanisław Kostka, bł. Piotr Jerzy Frassati, bł. Karol de Foucauld, św. Bernard, św. Józef, św. Faustyna Kowalska, św. Stanisław Papczyński. Każdy dom w swoich fundamentach ma zamurowany cudowny medalik, a jego przyszli mieszkańcy są powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym. Marzeniem inwestora jest, aby w osiedlowym oratorium znalazły się relikwie powyższych świętych. Na jego terenie znajdzie się też kapliczka, przy której mieszkańcy mogą gromadzić się np. podczas majowych nabożeństw.

Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga.

Osiedle Przystań to wyjątkowe osiedle domów jednorodzinnych w Łomiankach Dolnych, usytuowane w zielonej spokojnej okolicy. Nowoczesna i uporządkowana architektura, rekreacyjne otoczenie terenów Wisły i jezior: Fabrycznego, Kiełpińskiego oraz Dziekanowskiego jak i Puszczy Kampinowskiej, a także bliskość Warszawy to niewątpliwe atuty tej prężnie rozwijającej się i pełnej zieleni inwestycji.

Osiedle będą tworzyły budynki jednorodzinne, głównie o charakterze zabudowy bliźniaczej. Pierwszy etap obejmuje 32 lokale położone w północnej części inwestycji. Kolejne etapy będą powstawały w kierunku ulicy Wiślanej, gdzie planowany jest również między innym klubik dziecięcy, punkt przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacji, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working oraz kapliczka a docelowo również miejsce wyciszenia i modlitwy czyli Oratorium.

Naszą wizją było stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla rodzin, którą przyszli mieszkańcy będą nazywać swoim domem i bezpieczną przystanią.

Planowany termin zakończenia prac oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie pod kwiecień 2022.


Nasz projekt jest nieustannie omadlany przez wspólnoty, zgromadzenia i grupy modlitewne 🙏 Niezmiernie się radujemy, że...

Posted by Osiedle Przystań Łomianki on Wednesday, October 28, 2020


Położenie osiedla między ulicami Brzegową i Wiślaną, tuż przy granicy administracyjnej Warszawy, pozwala sprawnie dotrzeć do północnych dzielnic stolicy i ścisłego centrum. Dużym atutem jest fakt, że tylko 10-15 minut zajmuje dojazd autem do najbliższej stacji metra Młociny. Projektowany właśnie nowy odcinek Obwodnicy Północnej Warszawy S7, z węzłem w Kiełpinie oddalonym o 4 km, pozwoli na szybką komunikację w obrębie Warszawy oraz umożliwi sprawny wyjazd z osiedla we wszystkich kierunkach.
Specyfikacja techniczna:
https://osiedleprzystan.pl/wp-content/uploads/2020/11/Za%C5%82%C4%85cznik-nr-3-Standard-wyko%C5%84czenia-budynku.pdf
Inne osiedle powstaje pod Krakowem

Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Ps 127, 1.


Osiedle Fatimskie zlokalizowane jest w spokojnej, zielonej części podkrakowskiej miejscowości Krzywaczka, 11 km od południowej granicy Krakowa.

​Miejscowość ma charakter podmiejski, z bardzo dobrym dojazdem do Krakowa.

​Bardzo dużym atutem jest lokalizacja osiedla: na lekkim wzniesieniu, obok niewielkiego lasu, ok. 300 m od drogi E7 i ok. 2km od Zakopianki.

​Wszystko to sprawia, że miejscowość stała się jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji do zamieszkania na południowych obrzeżach Krakowa.

​W sąsiedztwie inwestycji znajduje się przystanek autobusowy. Dojazd do Krakowa zajmuje kilkanaście minut samochodem i ok. 20 minut autobusem.

​W niedalekiej odległości od kompleksu znajduje się kościół, przedszkole, szkoła podstawowa, oraz centrum handlowe (http://centrume7.pl) z supermarketem, pocztą, apteką, przychodnią zdrowia, fryzjerem, restauracją i innymi udogodnieniami. Atrakcyjność lokalizacji podnoszą okoliczne hotele, zajazdy i restauracje.

​Najbliższe miasta z dojazdem poniżej 10 minut (Skawina, Myślenice, Kalwaria Zebrzydowska) oferują wiele atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu i rozwijania talentów: m.in.: szkoły muzyczne, baseny z kompleksem fitness, centrum wspinaczkowe, czy korty tenisowe.

W okolicy funkcjonują też liczne kluby jazdy konnej a w odległości 15 minut samochodem znajdują się 2 stoki narciarskie oraz powstaje największy w Małopolsce zalew.

BLISKOŚĆ KRAKOWA:
przyjazna przestrzeń dla rodzin z dziećmi, które szukają spokojnego miejsca na własny dom i ogród niedaleko od Krakowa.

Przestronne domy (143m2 i 178m2) posadowione zostaną na dużych działkach o powierzchni od 600 do 800 m.kw.

Domy posiadają jednostanowiskowe garaże z pomieszczeniem gospodarczym i opcją dostawienia wiaty, oraz zewnętrzne miejsca parkingowe.

 
​PRYWATNOŚĆ I PRZESTRZEŃ:
wydzielone prywatne ogródki i słoneczny taras dają poczucie prywatności przy jednoczesnej możliwości korzystania z dużej przestrzeni wspólnej (ok. 2000 metrów kwadratowych parku).

 
KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO:
osiedle jest tak zaprojektowane by każdy czuł się tu bezpiecznie i komfortowo. Będzie ogrodzone, z bramą wjazdową z automatem, monitorowane.

 
FUNKCJONALNA ARANŻACJA:
indywidualne projekty domów powstały z myślą o klientach, ceniących funkcjonalność i komfort. Na parterze oprócz pomieszczenia gospodarczego i małej łazienki mieści się jasna kuchnia i komfortowa przestrzeń salonu poprzez duże przeszklenia otwarta z dwóch stron na otaczający ogród. Piętro to trzy jasne sypialnie oraz przestronna łazienka.

 
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA:
domy wykonywane są z najwyższej jakości materiałów i oprócz standardowych rozwiązań wyposażone zostaną m.in. w instalację centralnego odkurzacza.

 
​INDYWIDUALNY PROJEKT:
osiedle realizowane jest w całości według indywidualnego projektu przygotowanego specjalnie dla tej inwestycji z myślą o wykorzystaniu naturalnej rzeźby terenu, maksymalnym doświetleniu i estetyce wykończeń. Projekt obejmuje nie tylko same budynki, ale także część rekreacyjną na części wspólnej kompleksu oraz dojazdy.

Więcej o naszej idei Osiedla przeczytać możesz m.in. tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza