Lista zabawek zakazanych przez Kościół

Nie od wczoraj wiadomo, że Kościół Katolicki zabrania wielu, ale to naprawdę wielu rzeczy. Na owej liście znajdują się także na pozór niewinne zabawki, które sprawiają naszym pociechom po prostu frajdę. Jak się okazuję, nie do końca, gdyż pod przykrywką dobrej zabawy pożerają niewinne dusze naszych dzieci. Czego nie kupować pod choinkę, na urodziny czy po prostu bez okazji maluchom? Oto spis.  


1.Książki o Harrym Potterze oraz zabawki związane z nim.

Na pierwszy rzut oka całkiem zrozumiała pozycja, biorąc pod uwagę, że zawiera magię, z którą to Kościół miał wiele konfliktów na przełomie lat. Krzywdzące jest jednak to, że pomijane są zupełnie wartości, jakie książka przekazuje. Cała uwaga skupiona jest na magii i magicznych stworzeniach. Harry w oczach Kościoła jest więc skazany na potępienie.


2. Hello Kitty.

Kultowy kotek zostaje umieszczony w sferze okultystycznej zaraz obok laleczek voodoo, czy pentagramu, a do powstania samej bajki, będącej pierwowzorem dla zabawek, dopisuje się różne teorie spiskowe.

Jedna z nich głosi, że postać ta została stworzona przez zrozpaczonego ojca, którego córka umierała na raka. Zawarł on przymierze z diabłem. W zamian za zdrowie i życie córki miał stworzyć symbol, który będzie czczony na całym świecie jako kult piekieł. Nazwa nie jest przypadkowa. O nie. Jedni mówią, że należy rozebrać ja na dwa człony. Hell -piekło, Kitty- imię córki. Drudzy zaś, że na trzy. Hell-o-Kitty, co w slangu oznacza „kotek z piekła”. Kotek nie ma także ust. Dlaczego? Wedle teorii to symbol tego, ze dziecku można je bardzo łatwo zamknąć i wtłoczyć mu do głowy treść, jaką tylko się chce.


3. Lalki Monster High.

Nie dość, że ukazują one demony takie jak np. wampiry czy zombie, to jeszcze ukazują je w sposób przyjazny. A to z kolei może zaprowadzić dziecko w świat okultyzmu. „Świat Śmierci” ukazany poprzez te zabawki to czysty kontakt naszych pociech ze złem, a w konsekwencji zawieranie sojuszu z samym szatanem. (XD)


4. Kucyki Pony.

Piękna bajka opowiadająca o sile przyjaźni oraz gadgety związane z nią. Czy aby na pewno? Szatan w tych czasach lubi przebieranki. Zdaniem Ks. Marka Wąsaga z Rady Polskich Egzorcystów to czyste zło. Mówi on tak:

- Oglądając bajki, w tym o kucyku Pony, dziecko wchodzi w świat fikcji jak w świat realny. To otworzenie furtki w swoim sercu komuś, kogo oznacza ta rzecz - a oznacza piekielnika. Strategia szatana jest taka: niszczyć pod pozorem niewinności

Skoro zatem niewinna bajka, zawierająca w sobie tyle morały, pozytywnych wartości i ideałów jest fałszywa pożywką od diabła, to jakie bajki, w dzisiejszych czasach, są odpowiednie?


5. Laleczki voodoo.

Tutaj się rozwodziła nie będę, gdyż Kościół ewidentnie z ta pozycją nieco przegiął. Kto z nas, wierzący czy nie wierzący, kupiłby dziecku lalkę, którą można nadziewać szpilkami? No właśnie. / MonikaJak można się przekonać poniżej, do listy zostały dodane zabawki związane z wróżbami oraz te imitujące broń i wojnę. Ciekawe czy krzyżową też??? 😄

Facebook

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza