Narodziny Jezusa według ruchu raeliańskiego

Raelianie wyznają pogląd, że Jezus był synem jednego z Elohim (przybyszów z kosmosu, którzy stworzyli życie na Ziemi) oraz dziewicy Marii - kobiety zapłodnionej za pomocą metody in vitro.

Jak możemy przeczytać w "Przesłaniu od przybyszów z kosmosu":

"Chrystus miał za zadanie upowszechnić na całym świecie prawdy zapisów biblijnych, by stanowiły dowód, gdy era nauki pozwoli ludziom wszystko zrozumieć.

Stwórcy decydują wówczas o narodzeniu potomka kobiety ziemskiej i jednego z nich, który miałby drogą dziedziczenia niektóre zdolności telepatyczne, które brakują ludziom.

"... Poczęła z Ducha Świętego. " (Mateusz I-18)

Niewątpliwie narzeczony Marii, wybranej ziemianki, nie mógł się łatwo z tym pogodzić, lecz:

" Oto anioł Pański ukazał mu się." (Mateusz I-20)

Jeden ze stwórców przybywa z wyjaśnieniem, że Maria oczekuje dziecka Boga.

Pozostający w kontakcie ze stwórcami "prorocy" spieszyli z daleka zobaczyć "boskie dziecię". Jeden z latających pojazdów stwórców wskazywał im drogę:

"... Ujrzeliśmy gwiazdę jego na wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon." (Mateusz II-2)

"... a oto gwiazda, którą widzieli na wschodzie, szła przed nimi, aż zatrzymała się nad miejscem, gdzie było dziecię. " (Mateusz II-9)"


Ciekawy film znaleziony na Youtube, z którym raelianie polecają się zapoznać:


Każdy z nas słyszał o cudownych narodzinach Jezusa. Mało kto z nas słyszał jednak o cudownych narodzinach innych starożytnych postaci. W dzisiejszym odcinku przeanalizujemy historie różnych niezwykłych narodzin, związanych z interwencjami boskich istot.

Źródła: 'Biblia'; 'Księga Henocha'; 'Kto był prawdziwym ojcem Samsona?' M. Brettler; 'Historia Cywilizacji' W. Durant; 'Kto jest kim w nieklasycznej mitologii' E. Sykes, A. Kendall;


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza