Szopka bożonarodzeniowa lefebrystów w europarlamencie

Dnia 9 grudnia 2014 roku stała się rzecz, która się nawet najstarszym słuchaczom toruńskiej rozgłośni nie śniła. O godzinie 16.30 w hallu Parlamentu Europejskiego przełożony generalny ultrakatolickiego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernard Fellay dokonał uroczystego poświęcenia ustawionego żłóbka bożonarodzeniowego, które to przedsięwzięcie było pomysłem europarlamentarzystów i osób powiązanych z tradycjonalistycznym stowarzyszeniem "Civitas" (Mario Borghezio, Alain Escada).  


W uroczystości wzięło udział kilku europarlamentarzystów i asystentów, w tym Błażej Duber- asystent eurodeputowanego Kazimierza Michała Ujazdowskigo z PiS. Szczególnie nas to nie zdziwiło, gdyż nie od dziś wiadomo, że politykom polskiej ultarakatolickiej prawicy jest mentalnie dużo bliżej do środowisk katolickich tradycjonalistów niż dzisiejszego Kościoła "franciszkowego" pomimo, że jego rzekome większe otwarcie ma charakter jedynie kosmetyczno-PRowski...
A tak swoją drogą, czyżby zanosiło się tutaj na czyjąś konwersję? 😉Tak dla przypomnienia, powyższe bractwo opowiada się przeciwko demokracji, tolerancji i wolności religijnej, dąży do ustanowienia na świecie jak największej liczby wyznaniowych/teokratycznych państw katolickich, o ciągotkach fobicznych już nie wspominając.
Wygląda więc na to, że lefebryści mają w PE większe chody od Kościoła głównego nurtu, co niestety budzi pewien niesmak ze względu na głoszoną przez nich ideologię, która to została, dzięki powyższej inicjatywie, w pewien sposób wypromowana przez europejskie "ciało" ustawodawcze, co może budzić pewien niepokój, o neutralności światopoglądowej PE już nie wspominam, gdyż to temat do innej dyskusji...


Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X to katolickie, tradycjonalistyczne stowarzyszenie życia apostolskiego o nieuregulowanym statusie kanonicznym. Powstało z inicjatywy biskupa Marcela Lefebvre’a w 1970 r. jako odpowiedź na zmiany w Kościele po krytykowanym przez tradycjonalistów Soborze Watykańskim II. Lefebryści pozostali m.in. przy odprawianiu mszy św. w starym rycie, praktykowanym powszechnie przed soborem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza