Ks. Woźnicki ostro o Rydzyku

Niepochlebne opinie o Tadeuszu Rydzyku ze strony ks. Michała Woźnickiego, znanego z poznańskiej "wojny mnichów".

Fragment z "08.12.2020 Kazanie: O Niepokalanym Poczęciu NMP, Św. Józef patronem Kościoła, Ks. Pizoń-prześladowca"

Dwa podgardla oczki świecące jak u prosiaka, kupczenie wpływu! Ks. Michał Woźnicki SDB mówi jak jest...

Fragment pochodzi z  "11.12.2020 Stan Kościoła wg Abpa Carlo Maria Vigano cz. 11 ostatnia. Odrzuć służalczość i strach"

Ksiądz nie od dziś wzbudza kontrowersje. Głosi m.in., że liberalizm to śmiertelna choroba, za co kapłanom grozi utrata zbawienia. Krytykuje reformy II Soboru Watykańskiego i papieża Franciszka. W maju, gdy policjanci podjęli interwencję podczas odprawianej przez niego mszy, postanowił przesłuchać funkcjonariuszy.
Więcej o nim można przeczytać na stronie wobroniemszy.pl.


Życiorys Księdza Michała Woźnickiego SDB

Ks. Michał urodził się 20 stycznia 1966 w Ostrowie Wielkopolskim. Jest synem Stanisława Woźnickiego i Marii Woźnickiej z domu Frydryszak. Ma starszą o 6 lat siostrę i brata bliźniaka.
W 1986 r. ukończył Technikum Elektryczno-mechaniczne w Ostrowie, następnie odbył dwuletnią zasadniczą służbę wojskową, po której rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim na wydziale prawa.W 1992 r , w trakcie trzeciego roku nauki przerwał studia aby wstąpić do Salezjanów.
Nowicjat odbył w Kopcu k/Częstochowy a od 1993 roku kształcił się w Salezjańskim Seminarium Duchownym w Krakowie.Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp Adama Śmigielskiego w Krakowie w roku 2000.W latach 2000-2004 oddelegowany był do parafii w Chocianowie.
Po kursie językowym w Irlandii Ksiądz Michał wyjechał w 2004r. na misje do  Sudanu w Afryce (Tonj,Wau). Z Afryki został wysłany na kurs misyjny do Rzymu, w ramach którego, pół roku studiował misjologię na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana a potem przez pół roku pracował jako przewodnik w Katakumbach Św. Kaliksta. Przełożony od spraw misji ze względu na sprawy rodzinne, polecił mu w 2009 roku powrót do kraju.

Ksiądz Michał skierowany został na kolejne placówki we Wrocławiu (parafia pw. św Michała  Archanioła) i Środzie Śl.W 2011 roku oddelegowany do Marszałek, gdzie przebywał do likwidacji tamtejszego Dzieła Salezjańskiego w 2015r.
Od 1.08.2015 roku Ksiądz Michał Woźnicki przebywa w Domu Salezjańskim przy Wronieckiej 9 w Poznaniu z wyłączeniem krótkiego pobytu (6 tygodni w 2016r.) w Sokolnikach pod Poznaniem jako kapelan Sióstr Urszulanek.
Od 2016 roku Ksiądz Michał Woźnicki prowadzi zmaganie o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych przy Wronieckiej 9 w Poznaniu opisane szczegółowo w zakładce „walka o Mszę Św.”

W rodzinie Księdza Michała było dwóch salezjanów:
brat mamy – Ks.inż. Henryk Frydryszak sdb oraz
brat babci ze strony matki – Koadiutor Wojciech Szymczak sdb

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza