Ziemia na żywo z orbityNASA przeprowadza właśnie ciekawy eksperyment polegający na umieszczeniu na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej kilku kamer nagrywających obraz w rozdzielczości HD, który jest następnie przesyłany bezpośrednio na Ziemię, a zarejestrowane za ich pomocą widoki można podziwiać na żywo na specjalnym streamie. Ujęcia z poszczególnych urządzeń zmieniają się automatycznie, dzięki czemu możemy podziwiać naszą planetę z różnych ujęć. Cały eksperyment ma wykazać odporność sprzętu wystawionego na długotrwałe działanie ekstremalnych warunków.


UWAGA!

Jeżeli akurat stacja kosmiczna znajdzie się po ciemnej stronie naszej planety, to niestety zobaczymy tylko czarny ekran i nie oznacza to wcale żadenego defektu sprzętu jak mogliby sobie niektórzy pomyśleć. Natomiast szary kolor ekranu oznacza, że kamery są wyłączone.Po umieszczeniu kamery filmującej naszą planetę z orbity, postanowiono również udostępnić widzom na całym świecie widok na żywo, a raczej chciałoby się powiedzieć podgląd, stacji kosmicznej ISS poprzez kamery zewnętrzne (LIVE ISS). Oczywiście należy stwierdzić, że to co widać to głównie elementy samej stacji widziane z różnych pozycji.
Co jednak najciekawsze, czasami słychać rozmowy astronautów (podsłuch), chociaż zdarza się to niezbyt często.

Live_ISS_Stream

Live video from the International Space Station includes internal views when the crew is on-duty and Earth views at other times. The video is accompanied by audio of conversations between the crew and Mission Control. This video is only available when the space station is in contact with the ground.