Reformowani katolicy ofiarom transfobiiReformowany Kościół Katolicki i Fundacja Akceptacja zorganizowały uroczysty wieczór poświęcony pamięci ofiar transfobii.

W niedzielny wieczór w wigilię Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Transfobii, 19 listopada 2017 roku w Kaplicy Reformowanych Katolików w Poznaniu o godzinie 18:00. odbyła się uroczystość, którą rozpoczęło krótkie wprowadzenie, następnie pełniąca posługę Akolitatu w Reformowanym Kościele Katolickim trans kobieta Anna Maria Szymkowiak, przewodniczyła  nabożeństwu w intencji ofiar.


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce

Nabożeństwo z okazji Dnia Pamięci Ofiar Transfobii.O godzinie 19:00 odbył się mini koncert Adama Jakubowskiego.

Adam Jakubowski – wykonuje przeboje muzyki rozrywkowej (polsko- i anglojęzyczne) od lat 80-tych do współczesności w autorskich aranżacjach na wokal, gitarę i flet. Artysta ma w repertuarze utwory z muzyki średniowiecznej, tradycyjne melodie ze Szwecji, Bretanii oraz Irlandii i własne kompozycje. Podczas koncertów wykorzystuje wyłącznie akustyczne instrumenty, dzięki czemu daje słuchaczom bezcenne doświadczenie obcowania z muzyką tu i teraz.


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce

Koncert ku czci Ofiar Transfobii.


Czym jest RKK?
Starokatolicka wspólnota chrześcijańska powstała w 2007 roku. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest wspólnotą mającą charakter misji. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce rozpoczął działalność w 2006 roku. Początkowo była to nieformalna poznańska grupa modlitewna pod nazwą Wspólnota Braci i Sióstr Jezusa Chrystusa. Zrzeszała ona osoby nie utożsamiające się w pełni z żadną denominacją. Grupa poszukując wsparcia dla swojej działalności, rozpoznały się w nurcie starokatolicyzmu, zachowując swój chrystocentryczny i biblijny charakter. Należy przy tym dodać, że RKK należy do nurtu jednoznacznie liberalnego w polskim starokatolicyzmie. Jego życie i duszpasterstwo skupia się obecnie wokół wspólnot w Poznaniu i Warszawie oraz misji w Krakowie i Zielonej Górze. Biskupem, prezbiterem lub diakonem może zostać w tym Kościele mężczyzna lub kobieta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane