środa, 2 maja 2018

O wolnomularstwie dla seniorów22 marca, na Uniwersytecie Gdańskim w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się kolejny wykład Wojciecha Mościbrodzkiego reprezentującego Instytut Sztuka Królewska w Polsce.

Tematem prelekcji "Pod znakiem Cyrkla i Węgielnicy" była historia i dzień dzisiejszy wolnomularstwa. Słuchacze zapoznali się z historią wolnomularstwa od czasów średniowiecznych, przez okres narodzin wolnomularstwa spekulatywnego aż po współczesność Sztuki Królewskiej w Polsce i na Świecie.

Zaprezentowano także liczne utensylia masońskie, blisko 20 różnych fartuszków, w tym rzadkie okazy regaliów wyższych stopni różnych rytów. Zainteresowani mogli także po wykładzie rozszerzyć swoja wiedzę dzięki specjalnie przygotowanym tablicom poglądowym prezentowanym w Auli.

Inicjatywy Instytutu Sztuka Królewska cieszą się dużą popularnością i przyczyniają się do rozwiania wielu szkodliwych mitów i nieprawd otaczających polskie loże masońskie.


Rzeczpospolita Wolnomularska

Rzeczpospolita Wolnomularska added a new photo.
Rzeczpospolita Wolnomularska

O Sztuce Królewskiej dla seniorów 22 marca, na Uniwersytecie Gdańskim w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się kolejny wykład Wojciecha Mościbrodzkiego reprezentującego Instytut Sztuka...Rzeczpospolita Wolnomularska

Rzeczpospolita Wolnomularska added a new photo.

Rzeczpospolita Wolnomularska

O Sztuce Królewskiej dla seniorów 22 marca, na Uniwersytecie Gdańskim w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się kolejny wykład Wojciecha Mościbrodzkiego reprezentującego Instytut Sztuka...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz