Ceremonia Kakao polskich Wyznawców SłońcaPodczas samej Ceremonii Kakao zachęcamy do własnej naturalnej ekspresji, do odkrywania własnych sposobów na uwolnienie oddechu, głosu, ciała, wyobraźni, emocji i twórczych aspektów we wspólnej przestrzeni twórczej poza słowami.
Jako prowadzący dbamy o bezpieczeństwo i jednocześnie uczestniczymy aktywnie w całym procesie służąc jako inspiracja jednocześnie zachęcając do wejścia we własny indywidualny proces i podążanie za naturalną - intuicyjną ekspresją ciała.
Wspólnie możemy tworzyć dużo więcej i to co się dzieje przekracza wszelkie nawet najlepsze zaplanowane scenariusze.


Wibracja Miłości

Ceremonia kakao to głęboka podróż w głąb siebie. W jej trakcie spożywamy wywar z około 45g kakao ceremonialnego, z opcjonalnym dodatkiem mleka roślinnego, chilli, kardamonu, cynamonu, agawy lub miodu. Kakao, którego używamy, to jeden z najlepszych na świecie gatunków, specjalnie wyselekcjonowany do użycia ceremonialnego. Kakao spożywane było w kontekście ceremonialnym już tysiące lat temu w Ameryce Środkowej, a przez rdzenną ludność uważane jest za "nauczyciela z lasu deszczowego". Ceremonia kakao niesie ze sobą tak silny potencjał transformacji i wewnętrznego wglądu, jak ceremonia z innymi roślinami mocy: Ajałaską, kaktusami, grzybami, jednak bez "efektu szoku", swobodnie, z radoścą, z troską i szacunkiem do własnych możliwości. Podczas ceremonii kakaowej masz bowiem kontrolę nad swoim doświadczeniem i możesz zejść w głąb siebie tak głęboko, jak sam sobie tego życzysz. Można więc wykorzystać potencjał ceremonii do naprawdę intensywnej wewnętrznej pracy, a można także zrelaksować się i świetnie się bawić :)

Intencją prowadzących ceremonię jest budowanie przestrzeni do silnego doświadczenia i pracy z własną energią życiową Kundalini, podnoszenie i integracja własnej siły, rozpoznawanie mocy własnej twórczości i wyobraźni, życie i menifestacja z poziomu serca.

Podczas ceremonii:
- siedzimy tradycyjnie w kręgu
- spożywamy wywar z około 45g kakao w dwóch lub więcej porcjach, w zależności od swoich potrzeb
- gramy muzykę na żywo: śpiew, gitara, bęben, grzechotki, tankdrum, koshi, kalimba. Każdy otrzymuje także swój śpiewnik, zachęcamy do wspólnego muzykowania, zabrania własnych instrumentów. Oczywiście można, ale nie trzeba ;)
- poznajemy mantry w tradycji jogi Kundalini
- siedzimy w ciszy
- podróżujemy na bębnie szamańskim
- uprawiamy medytacje/ krije w tradycji jogi Kundalini
- palimy świece i kadzidła: Palo Santo, kopal, szałwia, mirra
- w późniejszej części ceremonii, dla chętnych, podajemy amazoński tytoń Mapacho w formie Rapee oraz Ambilu. Więcej o Ambilu w moim artykule: https://www.facebook.com/notes/mimosa-anand-kaur/mapacho-syrup-ambil-dziko-rosnący-tytoń-amazoński-w-formie-pasty/1341428539211570
- opowiadamy opowieści o kakao i nie tylko, tłumaczymy język joginów, szamanów, magicznych roślin i przewodników duchowych na nasze współczesne "tu i teraz"
- poznajemy się, tańczymy, śmiejemy się (lub płaczemy!), nawiązujemy więzi, przyjaźnie z uczestnikami

Uwaga: przeciwwskazaniem do spożycia kakao ceremonialnego jest karmienie piersią, ciąża, zażywanie leków psychotropowych, problemy z sercem/ ciśnieniem, choroby psychiczne (neurozy, psychozy, schizofrenia), kamica nerkowa.


Więcej o substancjach aktywnych w kakao w artykule: https://www.facebook.com/notes/mimosa-anand-kaur/co-w-kakao-piszczy-substancje-aktywne-w-kakao/1395636297124127
Więcej o różnicy między zwykłym kakao a kakao ceremonialnym w moim artykule:
https://www.facebook.com/notes/mimosa-anand-kaur/kakao-ceremonialne-a-kakao-sklepowe-surowe-organiczne-superfood-na-czym-polega-r/1325783217442769

Komentarze

Prześlij komentarz