Ilu muzułmanów mieszka w Europie?

Około 52-54 mln mieszkańców Europy wyznaje islam, co stanowi około 7-7,5% populacji europejskiej. Przedstawiamy kraje w których, według niektórych panuje mityczna "islamizacja" Europy a także najczęściej pojawiają się polscy imigranci:
- Francja: 7,5%
- Holandia 6 %
- Belgia 5,9 %
- Niemcy - 5,2%
- Szwajcaria: 5,1%
- Anglia: 5,0%
- Dania: 4,1%
- Szwecja: 1,4%
- Irlandia: 1,1%

Każdy rozsądnie myślący sam jest wstanie wyciągnąć wnioski. Należy zaznaczyć, że w żadnym z tych państw nikt nikogo siłą ani podstępem nie nawraca na islam. Kraje te w przeważającej mierze są krajami chrześcijańskimi wyznającymi protestantyzm a konstytucja gwarantuje ich mieszkańcom wolność wyznania. Wyznawcy islamu, katolicyzmu czy grekokatolicyzmu to głównie imigranci mieszkający w większych miastach od pierwszego do trzeciego pokolenia. Może to dawać nieobytym z wielokulturowością Polakom i innym imigrantom z Europy Wschodniej złudne wrażenie "islamizacji".




Idąc tokiem rozumowania populistów, w Europie Zachodniej następuje także katolizacja i grekokatolizacja za sprawą imigrantów z Europy Wschodniej. Bo dla Polaków Unia Europejska otworzyła w pełni rynek pracy dopiero w 2011 r. Kiedy to możemy pracować i podróżować do wszystkich krajów członkowskich. Podczas gdy Rumuni i Bułgarzy dopiero od 2014. Stąd też postrzeganie, że Turcy w Niemczech, Hindusi i Pakistańczycy w Wielkiej Brytanii, Algierczycy we Francji czy czarni Afrykanie w Belgii czują się jak to określają Polacy „jak u siebie”. Oni są częścią tamtych społeczeństw zdecydowanie dłużej od nas. Wychodzi tu brak znajomości historii Europy, mechanizmów społecznych oraz czysta zazdrość i kompleksy Polaków.

W Polsce Islam wyznawany jest od XIV głównie przez polskich Tatarów i ma około 0,013 % wyznawców, czyli około 5 tysięcy osób ( spis powszechny z 2011 r. GUS). Jak podaje CBŚ (2015 r.) tylko 12 % Polaków zna osobiście jakiegoś muzułmanina.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1661581673861876&id=760131224006930

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane