środa, 23 marca 2016

Pamiątka śmierci Jezusa u Świadków Jehowy

Świadkowie Jehowy- trzeci po katolicyzmie i prawosławiu związek wyznaniowy w Polsce, właśnie w dniu dzisiejszym będzie obchodził coroczną Pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa (jedyne ich święto)- coś na kształt katolickiej komunii lub protestanckiej Wieczerzy Pańskiej, tyle że nie będącej absolutnie żadnym sakramentem i jak już wcześniej wspominaliśmy- odbywającej się jedynie raz do roku (14 nisan-w marcu lub w kwietniu). Podczas uroczystości odbywa się okolicznościowy wykład publiczny oraz spożywanie lub przekazywanie emblematów.

Stół z emblematami: przaśnym chlebem (symbol ciała Jezusa) i czerwonym winem (symbol krwii jezusa). Spożyć mogą je wyłącznie wybrani ŚJ

AbendmahlstischJZ.jpeg
By Moronis - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25568411
Podstawą biblijną obchodzenia Pamiątki jest m.in. Pierwszy List do Koryntian, 11 rozdział wersety 23 do 25:
i złożywszy podziękowania, połamał go i rzekł: 'To oznacza moje ciało, które jest za was. Czyńcie to na moją pamiątkę'. Podobnie uczynił też z kielichem, gdy po spożyciu wieczerzy powiedział: 'Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi. Czyńcie to, ilekroć będziecie go pić, na moją pamiątkę'.” (NW)

Niektóre obrazy z poniższego spotu, umieszczono na specjalnej ulotce promocyjnej, którą ŚJ niedawno roznosili po całej okolicy, zapraszając wszystkich zainteresowanych w godzinach wieczornych.

Pamiątka śmierci Jezusa u ŚJ oczami ich przeciwników- byłych wyznawców...

Czy 23 marca to prawidłowa data pamiątki śmierci Chrystusa obchodzonej przez świadków jehowy? Czy jedyna Boża organizacja na ziemi mogła się pomylić co do daty?!Kiedy wypada 14 nissan w tym roku?
Czy można zaufać takiemu niewolnikowi wiernemu i roztropnemu?Czy to może sprytna manipulacja antychrysta?
Link do artykułu kiedy obchodzona jest pascha Żydowska w tym roku:
http://the614thcs.com/26.1367.0.0.1.0...
http://www.chabad.org.pl/swieta/515-k...


Jeżeli chodzi o nasz stosunek do powyższego tematu i sporu z nim związanego, nie zajmujemy żadnego konkretnego stanowiska uważając, że wybór należy do każdego człowieka...


JW1944-2014.png
By Wiklol - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38027730

Ceremonia od środka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz