Polscy unitarianie na kolacji ramadanowejRelacja z udziału przedstawicieli warszawskiego Towarzystwa Unitariańskiego im. Braci Polskich w kolacji ramadanowej zorganizowanej przez "Dunaj Instytut Dialogu".

Wspominamy uroczystą kolację ramadanową w Dunaj Instytut Dialogu. To było bardzo ciekawe spotkanie, na którym nie tylko pogłębiliśmy naszą wiedzę o islamie, ale też mogliśmy odczuć gościnność i serdeczność muzułmańskich gospodarzy. Podziwialiśmy ich opanowanie przy wyszukanych smakołykach, których nie spróbowali aż do zachodu słońca i do modlitwy. Oni też zmuszeni byli wysłuchać o informacji naszej religii  . Okazało się, ze wiele nas łączy, przede wszystkim dążenie do świata, w którym panuje pokój i tolerancja religijna. Gorzkim tematem była bieżąca sytuacja w Turcji, liczne prześladowania polityczne, łamanie praw człowieka. Dziękujemy serdecznie naszym gospodarzom za miły i pouczający wieczór. Mamy nadzieję na dalsze kontakty.


Video prezentujące kolacje w czasie Ramadanu 2018.


Justyna Borus Tak mało wiemy jeszcze o islamie, ledwie odważamy się wysunąć nos za nasze stereotypy. Dostaliśmy książki o religii muzułmańskiej, uczestniczyliśmy w uczcie według tureckiej sztuki kulinarnej (przepyszne kalbura basti) i blizej poznaliśmy interesujacych ludzi, z którymi nam po drodze. Dziękuję!


Jarek Wajchert Wspaniałe miejsce i ludzie. Cieszę się , ze mogłem uczestniczyć w ramadanowej kolacji i ciągle wydaje mi sie,z e to było tak niedawno.


*****

Misja
Dunaj instytut Dialogu jest organizacją non-profit, której zasadniczym celem jest uczestniczenie w budowaniu mostów pomiędzy społecznościami, promując współpracę, partnerstwo i służbę społeczeństwu poprzez dialog między-kulturowy i dyskusję. Dunaj Instytut Dialogu jest zdeterminowany zachęcać do poznawania i studiowania duchowych tradycji różnych społeczeństw świata, okazując im przy tym szacunek, uwagę i uznanie.

W swoich wysiłkach promocji pełnego dialogu pomiędzy społeczeństwami i dla zachowania obiektywizmu Dunaj Instytut Dialogu nie popiera żadnej organizacji politycznej ani rządowej – krajowej, ani zagranicznej. Dunaj Instytut Dialogu jest zdeterminowany utrzymywać swoje stanowisko oparte na wzajemnym szacunku i swobodnym wyrażaniu duchowości przez poszczególne wspólnoty.
DANE KONTAKTOWE

Zadzwoń 22 245 03 71

prezes@dialoginstytut.pl


http://dialoginstytut.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Często czytane