testu

Mariawici felicjanowscy i ochrona środowiska

W dniu 25.06.2019 r. Kościół Katolicki Mariawitów w Rzeczypospolitej Polskiej w Felicjanowie podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie zadania pn. "Zabiegi pielęgnacyjne drzew na terenie Kościoła Katolickiego Mariawitów Rzeczypospolitej Polskiej w Felicjanowie". W ramach ww. zadania wykonano pielęgnację, wraz z założeniem wiązań w koronach, 249 drzew znajdujących się w zabytkowym parku przy zespole klasztornym. Realizacja zadania przyczyniła się do poprawy stanu zdrowotnego drzew, podniesienia estetyki założenia zabytkowego i wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na terenie klasztoru.



Na terenach należących do klasztoru znajduje się również jezioro. Nad nim znajduje się kamienna grota, którą ozdabia ustawiona w niszy figura św. Franciszka z Asyżu. Obok rozciąga się ogród owocowo-warzywny, zaprojektował go w początkach XX w. Antoni Marks, ojciec jednego z kapłanów mariawitów. Naprzeciwko ogrodu widoczna jest droga do Pepłowa.
Zespół klasztorny (dawny dwór, budynki klasztorne, stróżówka, park) został wpisany do rejestru zabytków 1 września 1980 pod nr 528


Źródła:
https://bit.ly/2KfGb5m
https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasztor_mariawicki_w_Felicjanowie

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

25 grudnia - Narodzenie wielu bogów