Polska duma - czym chwalić się na świecie?

Polish pride. Czym Polska powinna chwalić się na całym świecie? Oto kilkanaście wybranych przykładów spośród wielu innych.  

Wielka Duma Toruńska

Oto wielki autorytet moralny współczesnego Kościoła i świata, czczony przez mieszkańców kraju nad Wisłą w sposób papieski.


Polska drugim Watykanem. Polska bardziej katolicka niż sam Watykan. 

Tu młodzież masami chce zostać księżmi, żeby później uwieńczyć duchowną karierę na stanowisku papieża. To w kraju nad Wisłą odbywają się młodzieżowe konklawe, których wynik jest zawsze taki sam - Santo Subito.


Wynalezienie cudownego katolickiego leku/antidotum na koronawirusa. Książa postanowili całkowicie za darmo odkazić/ wygonić nim ateistycznego wirusa z wszystkich polskich ulic.


Udoskonalenie wynalazku latających różańców, dzięki czemu będą mogły ulecieć aż pod same niebiosa w celu bezpośredniego i lepszego przekazania wiadomości dla Maryi Królowej Polski.


Utworzenie całkowicie nowej formacji sił zbrojnych posługującej się mieczami o cudownej mocy maryjnej, dzięki czemu nie pokona nas żadne mocarstwo na tej Ziemii.


Odkrycie przez polskiego księdza nowej rasy ludzkiej.Skonstruowanie boiskowej wersji papamobile. Rekonstrukcja zamachu na papieża nową polską dyscypliną sportową...
Zaprojektowanie pierwszej na świecie sukni z wodą święconą.Skonstruowanie mobilnego konfesjonału, którym ksiądz może wjechać pod twój dom i wyspowiadać z grzechów wszelakich.Zapoczątkowanie tradycji dmuchania kościołów jako recepty na przyszłe problemy lokalowe parafii.Pierwszy na świecie wampir w sutannie, oczywiście z kraju nad Wisłą...Najprawdopodobniej pierwsza na tej Ziemii msza w jadącym pociągu. W końcu właśnie w nich nie ma jeszcze kościołów i katolicy nie mogli uczestniczyć we mszach podczas podróży...


Allelluja i do tyłu! 😄

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza